Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Kovaľov prestup do Dukly Praha je spečatený

Zemplín vymenil za Duklu. R. Kovaľ (vpravo) bude prvýkrát pôsobiť za hranicami. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 21. feb 2014 o 00:00

Opačným smerom prichádzajú na hosťovanie Micka s Čapkom, zostáva aj Bayón.MICHALOVCE. Stredopoliar Michaloviec Róbert Kovaľ sa definitívne stal novou posilou českej Dukly Praha.

V úvode tohto týždňa sa oba kluby dohodli na prestupe šikovného futbalistu do tímu pôsobiaceho v Gambrinus lige, v stredu Kovaľ podpísal s novým zamestnávateľom zmluvu do 30. júna 2017.

„Je to pre mňa nová výzva. Predo mnou je však strašne veľa práce, ale na pôsobenie v Dukle sa teším, pretože sú tam tréneri a hráči, od ktorých sa môžem veľa priučiť. Je už len na mne, ako to využijem,“ povedal krátko po spečatení spolupráce s „vojakmi“ 20-ročný humenský rodák.

„Od prvého dňa, keď som do klubu prišiel, sa mi v ňom všetko zapáčilo, preto som veľmi rád, že som dostal takúto šancu, aby som mohol napredovať,“ doplnil.

Káder uzavretý

MFK Zemplín predal počas tejto zimy do vyššej súťaže už druhého hráča, prvým bol útočník Pavol Jurčo, ktorý odišiel do Žiliny.

Kovaľ však urobil ešte väčší krok, z druhej slovenskej ligy poskočil do prvej českej.

„Sme radi, že Robo sa posunie vo svojej kariére ďalej, a verím, že to nebude jeho posledná zastávka. Tento prestup môže byť inšpiráciou aj pre ďalších hráčov nášho klubu. Tým, ktorí prekročia úroveň Michaloviec, nebudeme v žiadnom prípade brániť v odchode,“ uviedol predseda predstavenstva Igor Šoltinský.

Opačným smerom ako Kovaľ, teda z FK Dukla do MFK Zemplín, prichádzajú dvaja ofenzívni hráči Jan Micka a Pavel Čapek. „S pražským klubom sme sa dohodli na hosťovaní do leta.“

Michalovčania sú už dohodnutí aj s ďalšími dvoma legionármi, Španielmi Sánchezom Caballerom a Samuelom Bayónom.

„Obaja s nami podpísali dlhodobejšie zmluvy. Ich príchodmi sa náš káder na jarnú časť uzavrel,“ uzavrel I. Šoltinský.

Druholigista v stredu odohral v Poprade súboj s Lokomotívou Košice (1:1), dnes tam nastúpi proti Zlatým Moravciam.Súvisiace články