Kováčika potešili mladé národné výbery, seniori natoľko nie

Zľava: Prezident SFZ Ján Kováčik a tréner reprezentácie Ján Kozák. Kováčik Kozákovi verí. (Autor: SITA)
SITA|25. dec 2013 o 15:44

Ján Kováčik sa chce na budúci rok opäť uchádzať o post prezidenta SFZ.

BRATISLAVA. Prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika potešila v roku 2013 najmä reprezentácia do 17 rokov, ktorá si vybojovala na domácom kontinentálnom šampionáte postup na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie do Spojených arabských emirátov.

Na šampionáte sa prebojovala zo základnej skupiny do osemfinále, v ktorom nestačila na Uruguaj. Šéfovi slovenského futbalu urobili radosť aj hráči výberu do 21 rokov, ktorý dobre rozbehli kvalifikáciu o postup na ME.

Mali by vyhrať nad slabými súpermi

Zväzový šéf nedokáže vysvetliť kolísavé výkony reprezentačného tímu. Národný tím SR dokázal odohrať skvelý zápas so silným súperom, ale potom vybuchol so slabším.

"Verím, že v budúcom roku budeme vyhrávať aj nad slabými súpermi a so silnými potvrdíme, že vieme hrať s každým a na každého môžeme trúfnuť," tvrdí Ján Kováčik, podľa ktorého je tréner reprezentácie Ján Kozák človekom na správnom mieste.

Štadióny sa rozbehnú naplno

V roku 2014 sa bude konať aj volebná konferencia Slovenského futbalového zväzu a Ján Kováčik sa bude opäť uchádzať o prezidentský post.

V novom roku sa začne s vládnou podporou projekt futbalových štadiónov. Kováčik verí, že hneď na jar, ako to počasie dovolí, sa začne so stavebnými prácami.

"Myslím si, že medzi prvými budú Zlaté Moravce, Bardejov, dokončená bude Senica, Myjava, v druhej polovici to bude Národné tréningové centrum v Poprade a ďalej uvidíme," doplnil na webe futbalsfz.sk Ján Kováčik, ktorý trávi vianočné sviatky s rodinou v Čiernom Balogu.

Súvisiace články