Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Kováčik potvrdil finále v Bardejove

Sportnet|Publikované 28. mar 2012 o 22:00

V ére samostatnosti od roku 1993 sa hrá o Slovenský pohár, ktorý v tomto roku vyvrcholí finálovým duelom 8. mája v Bardejove.

Tradícia futbalovej pohárovej súťaže na našom území odštartovala v roku 1970 o Československý pohár.

BARDEJOV. Mestský všešportový štadión si včera prišiel pozrieť prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik, ktorý potvrdil, že všetko bude pripravené: „Práce, ktoré prebehli a prebiehajú, sú dôkazom toho, že všetko bude pripravené včas a bude mať tu najvyššiu úroveň. Je to spoločenská udalosť a na sprievodnom programe pracujeme. Na východnom Slovensku dlho nebol takýto zápas a som rád, že sa pripojíme k oslavám 90. výročia organizovaného futbalu v meste. ”

Športový riaditeľ Partizána Bardejov a člen Rady SFZ Marek Kukulský pridal, že požiadavky SFZ sú plnené a ekonomicky zabezpečené: „Sociálne zariadenia v tribúne sú vynovené a sedačky pre súperových fanúšikov sú komplet osadené. Finančne na to prispieva mesto, SFZ a sponzori. Očakávame, že finále si pozrú čelní predstavitelia národných futbalových federácií. ”

Primátor Bardejova Boris Hanuščák očakáva, že finále Slovnaft cupu bude vstupom mesta do medzinárodného futbalu: „Náš štadión bol daný do užívania v roku 1966, no aj vzhľadom na ťažkú ekonomickú situáciu urobíme všetko pre vydarený pohárový vrchol. Našou snahou je, aby sa tu v blízkej budúcnosti uskutočnili ďalšie stretnutia medzinárodného charakteru na reprezentačnej úrovni. ”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.