Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kováčik: Piešťany a Ružomberok sú dobrou prípravou na Krakov

Na Ružomberok si veria. Košičanky čaká prvý zápas v Steel Aréne. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 30. okt 2014 o 23:00

Košické basketbalistky si nemohli priať lepších súperov pred štartom Euroligy ako sú Piešťany a Ružomberok.

Oba celky patria k tomu najlepšiemu čo slovenský ženský basketbal môže ponúknuť. Košičanky dokázali poraziť Piešťanské Čajky na ich vlastnej palubovke 66:61 a s Ružomberkom sa stretnú zajtra v Steel Aréne o 18.00 hod.

KOŠICE. Zápas v Piešťanoch sa pre „žlto-modré“ spočiatku nevyvíjal podľa predstáv a najmä v prvej štvrtine ich obrana nepredstavovala také nepriepustné hradby ako to ukázali v predošlých dueloch.

Dôvodom bola aj skvelá hra domáceho tímu, ktorý potiahla Kanaďanka Tathamová. Tá zaznamenala celkovo 25 bodov a pre košický tím bola najväčšou hrozbou.

„My sme si hlavne nepočínali veľmi rozumne pri jej bránení. Myslím, že až polovicu bodov, ktoré nastrieľala, dala zo šestiek, takže sa nedá povedať, že by nás prevýšila individuálnymi výkonmi. Skôr to bolo o tom, že my sme si proti nej nepočínali rozumne,“ povedal košický tréner Maroš Kováčik.

Vyrovnaný zápas im prospel

„Duel sa vyvíjal veľmi vyrovnane až do posledných minút a myslím si, že nám to veľmi prospelo. Okrem tej prvej štvrtiny sme celkom solídne bránili, ale dosť sme sa vytrápili v útoku. Hráčky, ktoré k nám prišli pred desiatimi dňami, sa ešte len vžívajú do systému. Kvôli rôznym zraneniam a chorobám sme ešte ani raz na tréningu nemohli hrať päť na päť. To sa prejavilo aj v zápase s Piešťanmi, keď nás dostali pod tlak, tak sme mali problém v kontinuite a priebehu útočných akcií,“ zhodnotil stretnutie tréner Kováčik.

Ružomberok, ktorý má rovnako ako Košice 11 majstrovských titulov, v tejto sezóne nepredvádza také suverénne výkony. To dokázali využiť aj Piešťany, ktoré v meste papiera vyhrali o 18 bodov. Pre košické basketbalistky by to teda nemal byť taký náročný zápas ako v stredu v Piešťanoch.

„Ružomberok má vo svojich radoch kvalitné hráčky. My sa budeme snažiť už celú prípravu smerovať na stredajší euroligový zápas s Krakovom. Konečne sa viaceré hráčky uzdravili a budeme môcť hrať na tréningu päť na päť, čo by malo pomôcť novým hráčkam aby sa zžili so systémom a nám to prinesie krajšiu útočnú hru,“ skonštatoval Kováčik.

Krakov by mali poraziť

V zajtrajšej generálke na prvý euroligový súboj sa budú chcieť Košičanky hlavne čo najlepšie pripraviť a dobre naladiť na doposiaľ najdôležitejší zápas v sezóne proti Wisle Krakov.

„Od Ružomberka nečakám až tak kvalitný výkon ako od Piešťan, ktoré sú momentálne v lepšej forme. Ružomberok však patrí k tímom, ktoré vedia hrať kvalitný basketbal.“

Košickí tréneri si už zanalyzovali svojho prvého súpera v Eurolige a ak chcú pomýšľať na postup zo skupiny, mali by Krakov na domácej palubovke zdolať.

„Videli sme všetky ich zápasy, ktoré odohrali v domácej súťaži. Koncentrovane sa začneme pripravovať už od pondelka a pevne verím, že pôjdeme za cieľom, ktorý si určíme. Je to jeden z tých súperov v Eurolige, ktorého by sme mohli poraziť,“ povedal M. Kováčik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.