Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kováčik ostáva naďalej trénerom Good Angels

Maroš Kováčik. Naďalej povedie košické basketbalistky. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 8. júl 2014 o 22:00

S majstrovským klubom sa dohodol na predĺžení zmluvy o jeden rok.

Maroš Kováčik ostáva naďalej trénerom basketbalistiek Good Angels Košice. Kormidelník, ktorý súčasne vedie aj slovenskú reprezentáciu tak uprednostnil ponuku účastníka Euroligy pred tureckým angažmán.

KOŠICE. Po viacerých rokovaniach nakoniec dospeli k záveru. Tréner Maroš Kováčik ostáva pri kormidle basketbalistiek Good Angels Košice.

V meste, v ktorom pôsobí už tri a pol roka bude veliť na lavičke majstra aj v sezóne 2014/2015. So žlto–modrými bude v extralige obhajovať titul a s tímom sa opäť predstaví aj v prestížnej Eurolige.

Zavážila rodina, ktorá je v Košiciach spokojná

Maroš Kováčik mal ponuku z Turecka. Síce nie z klubu, ktorý sa predstaví na medzinárodnej scéne, ale finančne lukratívnu. V košickom tíme však i naďalej bude mať pod drobnohľadom viaceré slovenské reprezentantky, s ktorými potom pracuje aj v národnom tíme. Aj tento rozmer bral pri rozhodovaní do úvahy.

„Rozhodovanie nebolo jednoduché a nebolo ovplyvnené len jedným faktorom. Bral som do úvahy tri veci. V prvom rade prostredie, ktoré v Good Angels dobre poznám, pán Jendrichovský mi vytvoril také podmienky, že sa môžem rozvíjať. Potom som chcel mať ako reprezentačný tréner na očiach hráčky, s ktorými sme postúpili na majstrovstvá Európy a vieme, že na budúci rok chceme na šampionáte naplniť ďalší cieľ, ktorý sme si vytýčili. Takže zotrvaním na Slovensku môžem sledovať aj adeptky z ostatných našich klubov. A hádam najväčší dôvod pre to, aby som ostal bola rodina. Tá je v Košiciach nesmierne spokojná,“ uviedol M. Kováčik, ktorý sa nenechal zlákať lepšími podmienkami v Turecku. „Platové možnosti u nás a v Turecku sa ani nedajú porovnávať. Bolo by však veľmi skoro, ak by som sa v mojom veku pozeral len na peniaze. Verím, že príde čas, keď budem starší a skúsenejší, keď sa budem rozhodovať na základe finančnej ponuky.“

Smrteľná skupina

V Eurolige sa náš šampión predstaví v mimoriadne ťažkej skupine. Jekaterinburg, Kursk, Galatasaray Istanbul, Montpellier, USK Praha či Krakov sú súperi, ktorí vzbudzujú rešpekt.

„Žreb sme s manželkou pozerali v priamom prenose. Dostali sme sa do veľmi ťažkej skupiny, ale taký je život. Naša skupina je o dve tretiny silnejšia ako B–skupina. Pre mňa je to však výzva. Nemusíme sa baviť o sile tímov ako Jekateinburg, Kursk, Galatasaray, Krakov či USK Praha. Montpellier vo francúzskej lige vyhral vo finále nad pre nás známym tímom Bourges. Pred rokom sme hovorili, čo sa týka Euroligy o skupine smrti, teraz sme sa ocitli v smrteľnej skupine,“ dodal tréner Košíc.

Našli kompromis

Generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský je rád, že trénerská otázka je už vyriešená.

„U nás v klube to bolo absolútne jasné a inú alternatívu ako Kováčik sme ani neriešili. S jeho robotou sme boli veľmi spokojní a čo sa týka finančných podmienok, tak sme našli kompromis. Pred Marošom je vzhľadom na zloženie našej skupiny v Eurolige veľmi veľká výzva. Buď mu to vyjde a potvrdí, že patrí medzi najlepších trénerov v Eurolige, alebo nie. Turecká ponuka bola síce pre Kováčika zaujímavejšia, ale ten klub nehrá v pohároch. Takže sme sa dohodli na ročnom kontrakte. Dlhšie plány si aj tak v klube nedávame,“ povedal nám D. Jendrichovský.

ttAutor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.