Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kováčik o štvrťfinále proti Lille: Máme psychologickú výhodu

Po domácej prehre na nich našli recept. Bude Američanka C. Langhornová (vpravo) bodovo vyčnievať aj vo štvrťfinále? (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 11. feb 2016 o 23:00

Basketbalistky Good Angels Košice síce zmenili súťaž, no z pohľadu ich štvrťfinálového súpera k veľkej zmene nedošlo.

Basketbalistky Good Angels Košice síce zmenili súťaž, no z pohľadu ich štvrťfinálového súpera v Pohári FIBA k veľkej zmene nedošlo. Košičankám bol vyžrebovaný francúzsky tím Lille, s ktorým odohrali dva duely v euroligovej skupine A. Zverenky trénera Kováčika budú mať výhodu domáceho prostredia v odvetnom zápase, ktorý je na programe v piatok 11. marca. Prvý duel štvrťfinále odohrajú vo Francúzsku tri dni pred tým.

KOŠICE. S Francúzkami absolvovali košické basketbalistky v skupine dva diametrálne odlišné zápasy. Zatiaľ čo na domácej palubovke prehrali po veľkej dráme až v predĺžení 55:60, na ihrisku súpera jasne dominovali a výsledkom bolo víťazstvo o 30 bodov 78:48.

„So žrebom sme spokojní, pretože je to určite najprijateľnejší súper spomedzi euroligistov, hoci radšej by sme brali niektorý fibacupový tím. Na ten môžeme natrafiť v semifinále, ak doňho postúpime. V tom prípade by bol naším súperom jeden z podľa mňa najslabšej štvrťfinálovej dvojice Miskolc – Basket Landes,“ povedal pre Korzár generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

Snom je finále proti Kayseri

Nechcenému Bourges sa Košičanky vyhli, no napriek tomu do Francúzska pocestujú. Na Lille pritom majú pekné a relatívne čerstvé spomienky.

„Je to prijateľný súper, ktorého máme zmapovaného do bodky. Nemusíme sa teda trápiť so zháňaním materiálov, pretože pripravili sme na nich vynikajúci herný plán v tom druhom dueli na ich palubovke. Oni sa musia trápiť, aby niečo zmenili do toho dvojzápasu,“ skonštatoval Jendrichovský.

Vďaka tomu, že Košičanky skončili v skupine piate, sa môžu opierať aj o domáce prostredie v odvetnom dueli.

„Práve preto sme chceli skončiť na piatom mieste. Výhodu odvetného domáceho zápasu by sme mali aj proti Kayseri, s ktorým by sme sa mohli stretnúť vo finále, čo je momentálne mojím snom,“ povedal generálny manažér.

Zlomiť sa to môže už vo Francúzsku

Spokojnosť so žrebom vyjadril aj tréner úradujúceho slovenského majstra Maroš Kováčik.

„Určite budeme mať pred dvojzápasom psychologickú výhodu z toho dôvodu, že sme tam naposledy odohrali veľmi dobrý zápas a porazili sme Lille veľkým rozdielom. Zápasy play-off však budú úplne iné a záležať bude aj na aktuálnej forme oboch tímov po reprezentačnej prestávke. Verím však, že máme kvalitu na to, aby sme oba zápasy odohrali s tým, že postúpime ďalej,“ povedal Kováčik.

Tímové štatistiky majú Francúzky veľmi podobné ako Košičanky, rozdiel je v individuálnych kvalitách hráčok.

Zatiaľ čo žlto-modré sa môžu opierať o solídny bodový prídel od amerických legionárok a Slovinky Oblakovej, v Lille nie je ani jedna hráčka, ktorá by dávala v priemere minimálne 10 bodov na zápas.

„Oni sa opierajú o štyri francúzske reprezentantky. Najmä krídelníčka Kaltsiduová je na svojej pozícii veľmi nevyspytateľná. Hrajú skôr defenzívne a v útoku to majú rozložené na viaceré hráčky. Nie sú tímom, ktorý by sa v každom zápase zvykol bodovo so súperom naháňať,“ skonštatoval košický kouč.

Odvetný duel štvrťfinále odohrajú Košičanky 11. marca, teda netradične v piatok a v neskoršom čase ako bolo zvykom v Eurolige (o 20.30 h.).

„Ja sa ešte na ten piatkový zápas veľmi nepozerám, pretože všetko sa môže zlomiť už v tom prvom dueli vo Francúzsku. Na ten sa musíme veľmi dobre pripraviť a pokiaľ to dopadne pre nás dobre, budeme mať psychickú výhodu, pretože tam už veľa času na nápravu nie je, keďže odveta sa hrá o tri dni na to,“ povedal Kováčik.

langhorne_tasr_r4611_res.jpg

Bude Američanka C. Langhornová (vpravo) bodovo vyčnievať aj vo štvrťfinále? Foto: tasr

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.