Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Kováčik: Nebudeme jeden druhého ukrižovávať

Kvalitný útok. Ani 70 bodov na výhru nestačilo. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 27. nov 2014 o 23:00

Basketbalistky Good Angels Košice najbližšie čaká federálne derby v Prahe.

Basketbalistky Good Angels Košice v stredajšom dueli s Dynamom Kursk podali podstatne bojovnejší výkon ako v predošlých euroligových zápasoch, no napriek tomu to na výhru nestačilo. Svojmu súperovi podľahli 70:92 a najbližšie ich čaká federálne derby v Prahe.

KOŠICE. Nestrannému divákovi sa posledný domáci zápas Good Angels musel páčiť. Padlo v ňom dokopy 162 bodov a obidva tímy predviedli v útoku niekoľko výstavných akcií.

Výsledok napokon odzrkadlil obrovskú silu ruského kádra, ktorý má aj napriek tomu, že je nováčikom v Eurolige, len tie najvyššie ambície.

Po polčase viedli zverenkyne lotyšského trénera Gundarsa Vetru o trinásť bodov a najmä vďaka presnej a efektívnej koncovke svoj náskok dokázali postupne zvyšovať.

Len bojovnosť nestačí

Žlto-modré sa snažili súpera zastaviť bojovnosťou aj za cenu faulov, ale ten si v útoku robil takmer čo chcel.

„Dievčatám nemožno zaprieť ani percento bojovnosti. Nepoddávali sa za žiadneho stavu, ale treba na druhej strane priznať, že len bojovnosť proti takému tímu, aký má Dynamo, nestačí. Treba mať kvalitu a my sa s nimi momentálne v tomto smere porovnávať určite nemôžeme,“ prezradil domáci tréner Maroš Kováčik.

Obrana košického tímu mala plné ruky práce, aby aspoň čiastočne ustrážila hviezdny ruský útok. Napriek tomu sa zopakovalo to, čo v predošlých dvoch domácich zápasoch.

„Naozaj ma mrzí, že stále horíme na tej istej veci a to je nielen obrana pod košom, odkiaľ nám Rusky dali 52 bodov, ale celkovo naše pivotky si defenzívne počínajú tragicky. V tom vidím najväčší problém, ale myslím si, že sme sa psychicky trochu zdvihli po tých prvých dvoch domácich zápasoch, kde sme podali slabé výkony. Pevne verím, že keď budeme všetci spolupracovať, ostaneme pozitívni a nebudeme tu jeden druhého ukrižovávať, tak sa dočkáme ešte pár pozitívnych výsledkov v tejto sezóne,“ povedal Kováčik.

Ako keď bicykel preteká s autom

Pred zápasom sa očakávala ofenzívna smršť od ruského celku, ktorý sa aj v predošlých zápasoch sústredil viac na útočenie, zatiaľ čo obrane nechával občas voľnejší priebeh.

„Keby sme premenili tie veľké šance, ktoré sme mali pod súperovým košom, mohli sme sa vyšplhať až na hranicu osemdesiatich bodov, čo je v Eurolige skvelá vizitka. Veľakrát by to malo stačiť na víťazstvo, ale my sme súperovi dali až príliš veľa priestoru a ten premieňal šance s vysokou úspešnosťou,“ skonštatoval tréner Kováčik.

Rozpočty oboch tímov sa nedajú porovnávať a aj preto bola kvalita jednoznačne na strane hosťujúcich basketbalistiek.

„Kursk má možno až dvanásť násobne vyšší rozpočet ako my. To je pre porovnanie, ako keby ste išli na bicykli a vedľa vás prefrčí Škoda Fabia, tak neviem či ju dobehnete. Dievčatá si za ten výkon zaslúžia aspoň čiastočne absolutórium. Diváci, ktorí zápas sledovali, nemôžu povedať, že nevideli bojovný basketbal z našej strany,“ prezradil M. Kováčik.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.