Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Kotvan čaruje, Spišiaci víťazia

Opora mužstva. Zdenko Kotvan chytá na Spiši v životnej forme. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 14. feb 2013 o 00:00

V doterajších dvoch play– off zápasoch s Prešovom bol najväčšou oporou Spišiakov Zdenko Kotvan.SP. NOVÁ VES. V prvom meraní síl inkasoval až v nájazdoch. Na ďalší deň ťahal puk zo svojej siete len dvakrát, no jeho náprotivok sa z brány porúčal už po ôsmich minútach.

Po odchode Miroslava Lipovského bolo otázne, či tak výborného gólmana dokáže na Spiši niekto nahradiť. Zdenko Kotvan po menších zdravotných peripetiách sa postavil naspäť medzi tri žrde a podáva skvelé výkony.

„Je dôležité, že za obranou vidím puk, a aj keď ho vyrazím do rohu, tak okamžite sú tam spoluhráči. Čo povedať na našu mladú obranu? Bojujú. Odstreľujú puk, hrajú pod tlakom, ale dobre,“ povedal po dvoch play–off súbojoch brankár HK Spišská Nová Ves Zdenko Kotvan.

Nezamýšľať sa, hrať

Stav série Spišská – Prešov je 2:0. Mladíci zo Spiša majú veľkú psychickú výhodu, veď na ich strane sú dva mečboly na prešovskom ľade.

No hneď po pondelkovom víťazstve ich krotí nielen tréner Klinga, ale aj sami medzi sebou. Žiadna frajerina, smelé vyhlásenia neprichádzajú do úvahy.

„Najlepšie by bolo rozhodnúť dnes. Prešov má však vysoké ciele a isto takýto stav série nečakal. Do zápasu musíme ísť od prvej minúty a nezamýšľať sa nad tým, že dnes chceme rozhodnúť. Hrať treba sústredene od prvej minúty,“ skonštatoval gólman Spišiakov.

Štvrťfinále medzi dvoma východniarskymi celkami sa hrá na tri víťazné zápasy. Celá séria sa dnes presúva do Prešova. Spišiaci vedú prekvapujúco 2:0.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články