Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Kostnerová prvou Taliankou s titulom

SITA|Publikované 27. jan 2007 o 18:21

VARŠAVA 27. januára (SITA) - Talianka Caroline Kostnerová sa stala prvýkrát v kariére majsterkou Európy v krasokorčuľovaní. V sobotu vo Varšave zajazdila najlepšiu voľnú jazdu, ktorá ju vyniesla na čelo ...

VARŠAVA 27. januára (SITA) - Talianka Caroline Kostnerová sa stala prvýkrát v kariére majsterkou Európy v krasokorčuľovaní. V sobotu vo Varšave zajazdila najlepšiu voľnú jazdu, ktorá ju vyniesla na čelo po druhom mieste v krátkom programe. Kostnerová vo svojich prvých pretekoch po zranení ľavého členka sa stala prvou krasokorčuliarkou zo svojej krajiny v histórii, ktorá vybojovala európsky titul. Druhú priečku v súťaži, ktorú poznačila veľká nervozita, obsadila víťazka krátkeho programu Sarah Meierová zo Švajčiarska, ktorá za novou európskou šampiónkou zaostala o 3,51 bodu. Bronz patrí Fínke Kiire Korpiovej, ktorá mala už výraznú vyše 23-bodovú stratu. Slovenka Radka Bártová neudržala solídne 19. miesto po krátkom programe a po strnulom sobotňajšom výkone obsadila pri svojej premiére na ME konečnú 23. pozíciu.

Kostnerová do svojej voľnej jazdy na soundtrack z filmu Spomienky na Gejšu zaradila šesť trojitých skokov. Zaváhala iba pri trojitom rittbergeri, ktorý bol napokon dvojitý. Kostnerová predviedla elegantný a choreograficky zaujímavý program, ktorý začala zvládnutou kombináciou trojitého flipa, trojitého tulupa a dvojitého loopa. Za voľnú jazdu dostala osobný rekord 114,33 bodu. Devätnásťročná neter známej talianskej zjazdárky Isolde Kostnerovej získala v celkovom súčte 174,79 bodu, čím o 0,68 bodu prekonala svoje doterajšie maximum z MS 2005, kde získala svoju prvú seniorskú medailu. Rovnako ako na ME 2006 bola bronzová. "Boli to jedny z mojich najlepších výkonov nielen po skokanskej stránke, ale aj výrazovo na ľade," povedala po pretekoch Kostnerová. Strieborná Meierová síce výraznejšie nechybila, ale v jej programe absentoval trojitý rittberger.

Bártová svoju voľnú jazdu začala nervózne, s veľkým rešpektom. Namiesto úvodnej kombinácie skočila iba dvojitého rittbergera, pri trojitom salchowe potom spadla. Na ľade chýbal 16-ročnej zverenke Hany Töczikovej pri jazde na soundtrack Hidalgo výraznejší prejav a väčšia sebaistota. Mladá Košičanka nenadviazala na sympatický výkon v krátkom programe.


Výsledky - majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní vo Varšave:


Ženy - konečné výsledky: 1. Carolina Kostnerová (Tal.) 174,79 bodu, 2. Sarah Meierová (Švajč.) 171,28, 3. Kiira Korpiová (Fín.) 151,19, 4. Susanna Pöykiová (Fín.) 146,02, 5. Valentina Marcheiová (Tal.) 144,28, 6. Alisa Dreiová (Fín.) 141,90, 7. Jelena Sokolovová (Rus.) 139,71, 8. Elene Gedevanišviliová (Gruz.) 137,72,...23. Radka Bártová (SR) 105,12.

Autor: SITA

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.