Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Kosteličovej návrat podľa Pavleka otázny

SITA|17. feb 2007 o 10:04

AARE 17. februára (SITA, AP) - Chorvátska lyžiarka Janica Kosteličová sa podľa športového riaditeľa Chorvátskej lyžiarskej federácia Vedrana Pavleka možno už na súťažné svahy nevráti. "Osobne si myslím, ...

AARE 17. februára (SITA, AP) - Chorvátska lyžiarka Janica Kosteličová sa podľa športového riaditeľa Chorvátskej lyžiarskej federácia Vedrana Pavleka možno už na súťažné svahy nevráti. "Osobne si myslím, že do vrcholového kolotoča sa jej bude po roku pauzy vracať veľmi ťažko. Nikdy však nehovorme nikdy, veď rozhodnutie je len na nej," uviedol Pavlek. Dvadsaťpäťročná zjazdárka sa rozhodla vynechať aktuálnu sezónu pre chronické problémy s chrbtom a kolenami. Podľa vlastných slov si víťazka tridsiatich pretekov v Svetovom pohári a troch veľkých krištáľových glóbusov za celkové prvenstvo v SP chce zvyknúť na nový život bez neustálej slávy. Býva spolu s priateľom a užíva si relaxovanie bez povinností súvisiacich s vrcholovým lyžovaním. Štvornásobná olympijská víťazka podstúpila počas kariéry už 10 chirurgických zákrokov kolena a taktiež operáciu štítnej žľazy.

"Svoje definitívne rozhodnutie o konci kariéry oznámi Janica buď na jar, alebo v lete," dodal Pavlek, ktorý v cieli piatkového slalomu na MS v Aare neskrýval zvláštne pocity z neúčasti obhajkyne triumfu zo Santa Cateriny Kosteličovej, no zároveň žiaril spokojnosťou so štvrtým miestom, na ktoré v Aare dosiahla Ana Jelušičová. "Pre nás je jej štvrté miesto ako medaila, pretože Ana nie je špecialistkou na takýto rovinatý typ slalomovej trate. Navyše mala v druhom kole absolútne najlepší čas, a to je skvelé. Má pred sebou naozaj veľkú budúcnosť," nešetril slovami chvály Pavlek.


Súvisiace články