Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Kosteličová vynechá najbližšiu sezónu

SITA|Publikované 6. okt 2006 o 13:31

ZÁHREB 6. októbra (SITA) - Fenomenálna chorvátska zjazdárka Janica Kosteličová sa v najbližšej sezóne na svahoch Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach neobjaví. V piatok to 24-ročná rodáčka ...

ZÁHREB 6. októbra (SITA) - Fenomenálna chorvátska zjazdárka Janica Kosteličová sa v najbližšej sezóne na svahoch Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach neobjaví. V piatok to 24-ročná rodáčka zo Záhrebu potvrdila na tlačovej konferencii v Záhrebe. Dôvodom sú najmä pretrvávajúce zdravotné problémy s chrbtom a kolenami pre ktoré už absolvovala niekoľko operácií. "Potrebujem ročnú pauzu a potom sa uvidí. Bolesti, ktoré som mala počas uplynulej zimy, boli miestami až neznesiteľné," uviedla štvornásobná olympijská víťazka a päťnásobná majsterka sveta. Keďže Kosteličová bola zároveň obhajkyňou veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári, v novej sezóne 2006/07 sa na listine víťaziek s určitosťou objaví iné meno. Kosteličová rovnako nebude obhajovať na svetovom šampionáte vo švédskom Aare svoje tri zlaté medaily (zjazd, slalom, kombinácia) spred dvoch rokov z talianskej Santa Cateriny.

Šumy o Kosteličovej prerušení kariéry sa z chorvátskeho tábora začali šíriť už počas leta, keď sa najlepšia súčasná svetová zjazdárka namiesto naberania kondície venovala viac priateľovi Borisovi a aktivitám spojeným so zariaďovaním kozmetického salónu, ktorý si chce otvoriť v Rijeke.


Súvisiace články