Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Košickým futbalistom vyžrebovali v Európskej lige Liberec

(Autor: Tomáš Benedikovič)
Sportnet|Publikované 23. jún 2014 o 12:51

Futbalisti MFK Košice sa v 2. predkole Európskej ligy stretnú s hráčmi českého tímu FC Slovan Liberec.

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára

KOŠICE. V sídle Európskej futbalovej únie UEFA, vo švajčiarskom Nyone, sa v pondelok uskutočnil žreb predkôl Ligy majstrov i Európskej lige.

Okrem Slovana Bratislava, slovenského majstra, bolo v napätom očakávaní aj trio našich zástupcov v Európskej lige, AS Trenčín, Spartak Trnava i víťaz Slovenského pohára MFK Košice.

Žlto-modrí sa síce vyhli prvému predkolu, ale v druhom patrili do skupiny nenasadených tímov, takže žiadnu chutnú „jednohubku“ na pohárovom tanieriku očakávať nemohli.

Ktovie ako im bude chutiť 4. celok českej Gambrinus ligy FC Slovan Liberec, ktorého im prisúdil žreb.

„Keďže sme neboli nasadení, vedeli sme, že dostaneme ťažkého súpera, ale spokojní sme s tým, že nemusíme ďaleko cestovať,“ povedal nám pár minút po žrebe športový riaditeľ MFK Košice Ivan Kozák, ktorý je s mužstvom na sústredení v Rakúsku.

Špička českej ligy

Z pohľadu fanúšika, ktorý by si prial vidieť nejaké mužstvo z kvalitnej európskej ligy, je súper z českej Gambrinus ligy možno menej atraktívny, ale...

„S tým názorom, že Slovan Liberec nie je atraktívny súper, nesúhlasím. Je to špička českej ligy, a v našej vzájomnej konfrontácii bude favoritom, ale my urobíme všetko pre to, aby sme ho potrápili. Momentálne je ešte predčasné hovoriť o tom, aké máme šance na postup, lebo sme ešte len na začiatku prípravy, určite bude nejaký pohyb v kádri, a pred súbojom s Libercom máme ešte aj ligu. Ale môže to byť aj päťdesiat ku päťdesiat.“

„Zaujímavé je to aj v tom, že na lavičke českého mužstva sedí slovenský tréner a naše mužstvo trénuje Čech,“ pousmial sa Ivan Kozák.

Košičania možno aj tušili, že ich súperom v 2. predkole Európskej ligy bude české mužstvo. Aj preto ten prípravný duel s Olomoucom cestou na sústredenie v Rakúsku?

„To sme naozaj netušili. Olomouc sme zvolili preto, lebo sme chceli mať čo najpestrejšiu prípravu s medzinárodnými súpermi. A tak sme stavali aj zápasový program v Rakúsku.“

"V osudí bolo tých slovenských mužstiev dosť, trochu som čakal, že dostaneme niektoré z nich. Košice určite patria k silnejším tímom, ktoré sme mohli dostať. Majú za sebou dobrú sezónu, uvidíme, ako sa ich mužstvo zmení. Verím, že sa na Košice dokážeme dobre pripraviť. Dôležité bude uhrať na domácej pôde v prvom zápase čo možno najlepší výsledok," komentoval žreb na stránke www.fcslovanliberec.cz nový slovenský tréner Liberca Samuel Slovák.

Pracujú na štadióne

Košický fanúšik sa na Európsku ligu teší, lebo je to zriedkavá udalosť. Len či ju aj uvidí.

„Robíme všetko preto, aby sme zápas s Libercom hrali doma, v Košiciach. Na štadióne v Čermeli sa stále pracuje, snažíme sa. Čakáme na kontrolný deň, kedy sa ohlásia, a dúfame, že to dobre dopadne,“ vraví Ivan Kozák.

Prvý súboj o postup do 3. predkola sa uskutoční 17. júla v Česku, odveta je na programe o týždeň neskôr 24. 7. v Košiciach.

Vizitka Slovana Liberec

celý názov: FC Slovan Liberec

rok založenia: 1958

prezývka: modrobílí

štadión: U Nisy (kapacita 10 000 miest)

prezident: Zbyněk Štiller

tréner: Samuel Slovák

klubové farby: modrá, biela

najväčšie úspechy: 3x majster Česka (2001/2002, 2005/2006, 2011/2012), 1x víťaz Českého pohára (1999/2000), 1x štvrťfinále Pohára UEFA (2001/2002), 1x finalista Intertoto Cupu (2004)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.