Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košický víťazný marš nezastavila ani Nitra

(Autor: TASR/Henrich Mišovič)
Sportnet|Publikované 15. jan 2016 o 19:30

Zverenci trénera Rostislava Čadu zvíťazili pod Zoborom 3:1 a dosiahli už deviaty triumf za sebou.

Spanilá jazda hokejistov Košíc sa nezastavila ani v piatkovom zápase 39. kola Tipsport ligy 2015/2016 na ľade Nitry.

NITRA, KOŠICE.

Základ úspechu položil úradujúci šampión už v I. tretine, po ktorej viedol 2:0 gólmi Miroslava Macejka a Tomáša Hrnku.

V druhej tretine síce domáci Petr Stloukal skorigoval, no 15 sekúnd pred druhou sirénou pridal poistku hosťujúci veterán Peter Bartoš.

V tretej dvadsaťminútovke sa skóre nezmenilo a Košice sa tešia z osemnásteho ligového víťazstva v ostatných devätnástich dueloch, od polovice novembra ich zdolala iba Banská Bystrica.

Východniari majú na čele tabuľky 84 bodov a päťbodový náskok pred druhým Zvolenom. Ambiciózna Nitra si pripísala už štvrtú prehru v rade a so 74 bodmi jej patrí tretia priečka.

Priebeh stretnutia

Líder súťaže z Košíc potreboval pod Zoborom na úvodný gól zápasu iba 90 sekúnd. Po pravej strane sa dostal až pred Valenta Macejko a zblízka poslal puk pod brvno nitrianskej bránky. V 8. minúte prehrávali domáci už 0:2, Jenčík v presilovej hre vystrelil spoza kruhu na Valenta a ním vyrazený puk dorazil do siete krídelník štvrtého útoku Košíc Hrnka.

Druhú tretinu začali Nitrania aktívnejšie, niekoľkokrát pohrozili pred Melicherčíkom a napokon sa dočkali tri minúty pred druhou sirénou, keď Kanaďan Blackwater poslal pri signalizovanom treste pred bránu Čecha Stloukala a ten dosiahol blafákom kontaktný gól Nitry.

Pätnásť sekúnd pred koncom druhej časti stretnutia sa však dostal do brejku Bartoš a po nevydarenom blafáku puk predsa len prešiel za Valentov chrbát.

V tretej tretine mala Nitra sériu presilových hier, aj o dvoch hráčov, vytvorila si niekoľko gólových šancí, no striedajúci Halász sa prekonať nedal a hostia tak vyhrali 3:1.

Hlasy po zápase

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Aby sme uspeli s Košicami, tak tam musí byť stopercentný výkon, ale prvých dvadsať minút to vyzeralo, ako by sme my cestovali štyri hodiny autobusom a nie súper. Nesmie sa stať taká chyba, že keď sa dostaneme do zápasu, tak nepremeníme šance a z protiútoku inkasujeme."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Videli sme veľmi kvalitný hokej, rýchly a kombinačný, obe mužstva si dokázali vytvoriť množstvo príležitostí. O výsledku rozhodla prvá tretina, v ktorej sme boli efektívnejší a záver zápasu, kde sa nám podarilo ubrániť takmer dvojminútovú presilovku 5 na 3."

Štatistika

HK Nitra - HC Košice 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 37. Stloukal (Blackwater) - 2. Macejko (Češík), 8. Hrnka (R. Jenčík, Spilar), 40. P. Bartoš (Jenčík, Spilar)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: Marek Slovák (Nitra) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čech, Mrkva (obaja ČR) - Holienka, Stanzel, 3532 divákov

Zostavy:

Nitra: M. Valent - Milam, Mezei, Milo, P. Konig, Ordzovenský, Podhradský, Ondrušek, F. Kuzma - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Stloukal, J. Štefanka, Macík - Kutálek, Stumpel, H. Ručkay - Bajtek, Bene, E. Piačka

Košice: Melicherčík - Deyl, Cebák, P. Mikuš, M. Dudáš, E. Šedivý, Macejko, Bortňák, Matúš Chovan - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilár - Tibor Varga, Češík, R. Lelkeš - Hrnka, Boltun, Hričina