Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Košický gólový valec a nevídaný obrat Podtatrancov

Sportnet|Publikované 19. okt 2005 o 00:00

Najvyššia hokejová súťaž pokračovala zápasmi 17. kola. Východoslovenské tímy boli úspešné na svojom ľade. Košický kolektív si schuti zastrieľal v

meraní síl so Zvolenom a súpera spod Pustého hradu poslal domov s poriadnou nádielkou, pričom neinkasoval ani raz. Dokonca víťazstvo hostiteľov mohlo byť ešte výraznejšie nebyť neprememených ďalších šancí. Cenný triumf zaznamenali Popradčania, ktorí privítali vedúcu Nitru. Podtatranci sa v druhej tretine "zázračne" vzchopili, keď po prvom dejstve prehrávali 0:3, no štyrmi gólmi dokázali otočiť výsledok vo svoj prospech. V budúcom kole v piatok sa stretnú: Nitra - Žilina, Trenčín - Košice, Zvolen - Liptovský Mikuláš, Skalica - Martin, Slovan - Poprad.

Košice - Zvolen 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)

Tomáš TÓTH

Košice - Predovšetkým chcenie bolo badateľné na košických hokejistoch v súboji so Zvolenom. Od začiatku hrali s chuťou, no v úvode hľadali recept na prekonanie brankára Šimonoviča, lebo ten si poradil s príležitosťami Kmiťa, Laža i Kledrowetza. Ale v presilovke v 15. min. bol po strele Bombica od modrej bezmocný, tečoval ju totiž jeden z jeho spoluhráčov. Ešte pred prvou prestávkou pozdvihol sebavedomie svojich druhým gólom Sabol, ktorý dorážal strelu Topoliho. Modro-bieli mali ďalšie sľubné príležitosti, Dravecký a po ňom Krayzel, ale ujala sa až Kledrowetzova jedovka v 22. min. Šimonovič síce potom vychytal Krayzela, ale po Lažovom góle opustil svoju svätyňu. Domáci boli naďalej aktívnejší, hoci aj príležitosti Majeského či Weissmanna na opačnej strane smrdeli po góle. Ten padol opäť do zvolenskej bránky v polovici stretnutia z hokejky Sabola, ktorý si v presilovke vychutnal brankára Fila. V závere druhej dvadsaťminútovky pri vlastnom oslabení po spolupráci s Bartošom upravil Kmiť už na 6:0.

Košičania dohrávali stretnutie v absolútnej pohode a to ešte boli k súperovi milosrdní, lebo do Zvolena by sa zmestilo aj viac. Ibaže Martin Slovák v 43. min. netrafil z metra opustenú bránku a v dobrej príležitosti potom namieril do zvolenského brankára. Konečný účet uzavrel Krayzel svojim prvým tohtosezónnym gólom, keď v 55. min. pri presilovke elegantne zasunul puk za Filov chrbát.

ŠTATISTIKA

Góly: 15. Bombic (Hvila, Krayzel), 17. Sabol (Topoli), 22. Kledrowetz (Kmiť), 23. Lažo (Sabol, Podhradský), 31. Sabol (Podhradský, Lažo), 39. Kmiť (Bartoš), 55. Krayzel (Hvila), vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Igor Majeský (Zvolen) 10 min. za nešp. správanie sa, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Marušin - Gajan, M. Grečko, 2000 divákov. Košice: J. Laco (41. Petrík) - Kledrowetz, M. Varga, Horáček, Bombic, Topoli, Podhradský - Dravecký (45. M. Slovák), Kmiť, P. Bartoš - Vostřák, Krayzel, Hvila - Lažo, Ľ. Sabol, M. Lukáč. Zvolen: Šimonovič (23. Filo) - Štork, Klepáč, Škuta, Babka, Velebný, Ščibran, Priechodský - Igor Majeský, Šechný, Škvaridlo - J. Čierny, F. Turek, Šimčík - Paciga, Cibuľa, Weissmann - Jurík, Voskár, Gašpar.

Najlepší hráči: Laco, Kledrowetz, Sabol.

Poprad - Nitra 4:3 (0:3, 4:0, 0:0)

Richard HUDEČEK

Poprad - Šláger kola začali lepšie domáci, avšak Halaj v 4. min. sa sám pred Račkom nepresadil. Nitrania zakontrovali počas oslabenia, keď po chybe Javína prečíslenie dvoch na jedného elegantne zakončil Kolník a bolo 0:1. Rozbehnutí hostia po ďalšom bleskovom úniku po pravom krídle získali Kmečom dvojgólové vedenie. O necelú minútu Mihálik po ďalšej hrúbke Popradčanov po tretíkrát poľahky skóroval. Oddychový čas a výmena brankárov podtatrancom viditeľne pomohli. V druhej tretine spustili kamzíci gólový uragán. V rozpätí ôsmich minút gólmi Škoviru, Krotáka a Zavackého vyrovnali skóre. Po tomto momente vystriedal hosťujúceho Račka v klietke Fikrt. Aj ten však kapituloval, keď v 35. min. Mašlonka svojím premiérovým gólom medzi seniormi dostal Popradčanov do vedenia. V záverečnej tretine vychádzali domáci z pozornej defenzívy a hrozili rýchlymi brejkami. V 57. min. mal rozhodnutie na palici Kroták, ale Fikrt bol proti. Hosťom však nepomohla ani záverečná tridsaťdeväť sekundová hra bez brankára a tak po štrnástich zápasoch bez prehry v Poprade kapitulovali.

ŠTATISTIKA

Góly: 21. Škovira (Kroták, Javín), 27. Kroták (Škovira, Pavličko), 29. Zavacký (Žemlička, M. Segľa), 35. Mašlonka (Smolka, Haščák) - 5. Kolník (Kollár), 10. Kmeč (Szaliji, Chrenko), 11. Mihálik (G. Saliji, Pupák). Vylúčení 9:9 na dve minúty, presilovky 0:0, oslabenia 0:1. Pred 3355 divákmi rozhodovali Orzság - Halecký, Miľovčík. Poprad: Kožuch (11. Hurajt) - Turan, Javín, Fabián, Vorobel, M. Segľa, Bambúch - Škovíra, Kroták, Pavličko - P. Segľa, Hála, Kubenko - Zavacký, Piatak, Žemlička.Nitra: Račko (29. Fikrt) - Petrina, P. Majeský, Milo, Hruška, Vlk, Švarný - Podstavek, Chrenko, Š. Saliji - Kolník, Kollár, Kmeč

- Vozdecký, Štefanka, Čacho - Pupák, Mihálik, G. Saliji.

Najlepší hráči: Hurajt, Škovira, Kroták.

Súvisiace články