Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Košický Autosalón sa vydaril nad očakávanie, na budúci rok asi pribudnú motocykle

Sportnet|Publikované 20. sep 2004 o 22:00

Košice - V sobotu sa uzatvorili brány 7. ročníka košického Autosalónu. V športovej hale Cassosport si počas troch navštívilo výstavu vyše dve tisíc

návštevníkov.

"Po predchádzajúcom nevydarenom období, zo známych dôvodov, ktoré som spomínal v predchádzajúcom rozhovore, si myslím, že tentoraz išlo o celkom vydarenú akciu. Určité rezervy vidím v tom, že sme azda mohli urobiť viac pre propagáciu podujatia medzi verejnosťou. Vychádzali sme však z počtu prihlásených vystavovateľov i automobilov a z následnej finančnej čiastky, ktorú sme použili na propagáciu. Verím, že na budúci rok, možno aj vďaka sponzorom, budeme o Autosalóne počuť viac," poznamenal hlavný organizátor JUDr. Juraj Uhrin (na snímke). Usporadujúca spoločnosť Cobra bola s Autosalónom veľmi spokojná. Napokon, najlepšie to dokumentujú hlasy samotných vystavovateľov. "Všetci vyslovili veľkú spokojnosť s organizáciou i s celkovým priebehom výstavy. Viacerým značkám sa dokonca podarilo uzatvoriť priame kotrakty. Napríklad populárne ´Áčko´ od Mercedesu sa predalo priamo na Autosalóne. Hneď po skončení výstavy naňho čakal hrdý majiteľ. Rovnako niekoľko záväzných prihlášok prišlo i na iné typy Mercedesov. Veľkému záujmu sa tešila vlajková loď Chrysleru - ´trojstovka´. Poldruha miliónové auto si našlo štyroch záväzných záujemcov počas výstavy. To isté sa však dá povedať aj o značkách Kia, Hyundai či o iných vystavovateľoch. Záujme ľudí o motorové vozidlá bol naozaj eminentný. Po päťročnom období nie najvydarenejšom období pokladám tento ročník sa veľmi úspešný," neskrýval spokojnosť J. Uhrin. Ten sa snažil napraviť dobré meno košického Autosalónu, ktoré pošramotil predchádzajúci organizátor a zdá sa, že mu jeho predsavzatie vyšlo do bodky. Možno tí vystavovatelia známych značiek, ktorí mali v minulosti nie najlepšie skúsenosti s týmto Autosalónom prehodnotia svoj postoj a na budúci rok už nebudú chýbať. Hlavného organizátore sme sa spýtali čo ho najviac potešilo na Autosalóne a naopak, čo ho zaskočilo a sklamalo. "Veľmi ma potešila jedna príhoda, ktorá umocnila význam celého nášho snaženia. Prišla rodinka s tromi deťmi, všetci vyšli na prvé poschodie a keď tie deti videli tošľko áut pokope, tak všetci zjojkli a okamžite sa rozbehli dole. Skutočne, táto spontánnosť bola povzbudzujúcim okamihom. Na druhej strane, nemilo ma zaskočil stav haly Cassosport. Od roku 1998 dosť spustla. Celé ozvučenie som robil s vlastnou aparatúrou. Sú to veci, ktoré by sa nemali diať a verím, že na budúci rok sa to podstatne vylepší."

Košický Autosalón si chce opäť vybudovať tradíciu a k nej mali čo povedať i samotní vystavovatelia. "Dali sme im príležitosť vyjadriť sa, či by im náš autosalón vyhovoval lepšie na jar alebo na jeseň. V zásade prevládal názor, aby sme Autosalón organizovali začiatkom leta v júni." Na rozhraní apríla a mája by sa mal uskutočniť bratislavský Autosalón a košický by naň mohol nadväzovať.

Pred Cassosportom si navštevníci mohli vyskúšať i sadnutie si za volant ťahača. Na budúci rok by organizátori radi rozšírili výstavu. "Radi by sme Autosalón rozšírili o motocykle. Žiaľ, je to otázka dovozcov a importérov. V Košiciach predáva motocykle Honda a Suzuki. To isté sa týka i nákladných vozidiel. Samozrejme, pre návštevníkov pripravujeme na budúci ročník i ďalšie atrakcie, napr. motorové skútre, na ktorých by sa mohli preháňať po parkovisku. Trochu ma však mrzí stav okolo haly. Už len samotný príjazd k nej je ostrašujúci. Vari by bolo i v záujme mesta, aby sa príjazdová cesta i parkoviská dali do lepšieho stavu. Žiaľ, v Košiciach niet iného miesta, kde by sme túto akciu mohli zorganizovať," posťažoval sa JUDr. J. Uhrin.

toto do rastra!!!

Kto vyhral skútre?

Návštevníci Autosalónu sa vďaka vstupenke mohli zapojiť do súťaže o tri elektrické skútre. Hneď po skončení podujatia sa uskutočnilo žrebovanie troch šťastlivcov. Tu sú ich mneá: 1. cena - Vladimír Čabala, Varšavská 26, Košice, 2. cena - Jozef Sadvár, Úhorná, okr. Sp. N. Ves, 3. cena - Ľubomír Vitko, Kechnec 207.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.