Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Košickú "mašinu" preverí majster

Sportnet|Publikované 14. okt 2006 o 00:00

Košice - Basketbalisti Slávie TU Košice si to novým ročníkom extraligy zatiaľ 'párajú ako mašina'. V prvých štyroch kolách iba víťazili a nezáležalo

na tom, či hrali doma alebo vonku. Ako jediní v súťaži sú zatiaľ bez prehry, no dnes ich preverí súper z rangu najsilnejších - majstrovský Lučenec. Stretnutie sa v košickej Infiniti aréne začne o 18. hodine.

Mala by to byť dnes skutočne parádna bitka dvoch ašpirantov na finále. Mená v lučeneckom tíme ako Kovačevič, či navrátilec Bičvič sľubujú kvalitný zážitok. Navyše, tím z Novohradu angažoval aj tretieho Chorváta Pivaca, ktorý zdá sa tiež z basketbalu ovláda dosť, veď Interu nastrieľal osem trojok. Tieto mená na súpiske súpera určite vyburcujú domáce družstvo, o motiváciu by teda východniari núdzu mať nemali. "Vieme, že nás čaká azda najkvalitnejší súper z tejto ligy, takže sa nato musíme pripraviť. Domáce prostredie nám však opäť velí vyhrať, aj keď tentoraz to bude určite ťažké. Hráči pôsobiaci v Lučenci majú svoje skúsenosti, ale my takisto, takže ja dúfam, že to bude dobrý a dramatický zápas," verí tréner Slávie TU Juraj Gacík. Dnes to bude aj vážna previerka vysokých košických ambícií v tejto sezóne. "Myslím si, že áno. Uvidíme, ako sa budeme postupne vysporadúvať s veľkým zaťažením, pretože hrať do konca decembra dvakrát do týždňa bude veľmi náročné. Vyžaduje si to dobrú prípravu a kondíciu."

Technici môžu nastupovať na dnešný šláger povzbudení posledným víťazstvom 87:69 v Nitre. Domáci síce proti ním vytasili najnovšiu akvizíciu Američana Hilla, ktorý žlto-modrým značne sťažil situáciu pod košom, ale líder tabuľky sa vysporiadal aj s tým. "Nevedeli sme, čo od Hilla môžeme čakať. Napokon sa ukázalo, že dobrým kolektívnym výkonom sme tento zápas doviedli k víťaznému koncu. Pochváliť môžem všetkých hráčov, ktorí dostali príležitosť, pretože sa zhostili svojich úloh veľmi dobre, pričom vynikal Nuber." Hráči dobre vedia, čo sa od nich v tomto ročníku očakáva a pristupujú k povinnostiam na ihrisku koncentrovane. "Určite. Majú už nejaké skúsenosti za sebou, každým rokom sa to stupňuje. Myslím si, že aj ich výkony gradujú. V Nitre sme súpera prevýšili na obvode, najmä na strednej rozohrávke, kde domáci mali pri našej obrane veľké problémy." Srbi Bojovič a Stojanovič zvýšili konkurenciu v tímu, čo je akiste len plusom. I sebavedomie družstva je momentálne na dobrej úrovni. Výhra o výborných 18 bodov v Nitre je toho najlepším dôkazom. "Opäť nás to posunulo niekam dopredu a myslím si, že práve teraz, keď dôjde majster, sa ukáže naše kolektívne poňatie. Dúfam, že aj v tomto zápase zapneme naplno," dodal J. Gacík.

Doma je už aj Bučák!

Košice - Z pobytu vo Francúzsku, kde doprevádzal svoju priateľku, basketbalistku tamojšieho Challes les Eaux Slávku Frniakovú, sa už domov vrátil pivot Slávie TU Jozef Bučák. Zatiaľ je v Košiciach len pár dní, ale keďže pripravovať sa mal už aj v krajine galského kohúta, čoskoro by mohol nabehnúť znovu do extraligového kolotoča. Nie je dokonca vylúčené, že sa tak stane už dnes proti Lučencu. Každopádne, už aj tak silným Košiciach pribudla ďalšia overená posila pod kôš. "Určite tým stúpne naša sila," potešil sa staronovej ovečke v košickom košiari tréner družstva Juraj Gacík.

Súvisiace články