Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Košicko-trnavská konfrontácia vyznela v prospech východniarov, hoci Izolex vydrel tri body

Sportnet|16. dec 2003 o 00:00

Košice - Futsalová extraliga pokračovala stretnutiami predposledného kola prvej polovice súťaže. Z dvoch košicko-trnavských súbojov vzišli víťazne

oba košické tímy. Napokon favoritom sa darilo, veď prvá šestka bodovala naplno. Zaujal priebeh zápasu v Malackách, kde domáci viedli po polčase 3:2, no nakoniec prehrali 4:13! Druhý polčas teda prehrali 1:11 a to bude asi ťažko prekonateľný rekord... Aj 17 gólov v tomto zápase je streleckým rekordom tejto sezóny.

IZOLEX KOŠICE ŠK MIMA TRNAVA 2:1 (0:0) - S odretými ušami i zadkom dosiahli Izolexáci víťazstvo, na ktoré čakali šesť kôl. Pritom, keby zvíťazili 10:1, nemohol by nikto nič namietať. Izolex je však v kríze, v koncovke sa trápi a tak všetci veria, že práve tento bodový zisk bude prelomový a Košičanom sa začne opäť dariť. "Musel som si dať hneď jeden koňak po zápase," konštatoval s úsmevom tréner FC Izolex Florián Horňák a len dokumentoval, aké nerváky si vytrpel na lavičke. Po bezgólovom polčase sa v polovici druhého dejstva ujali domáci vedenia, v 14. min. však hostia šťastným gólom vyrovnali a začínalo sa odznova. Našťastie už o minútu kontroval Murňák. V závere hostia pomýšľali na power play, rozhodca im však vylúčil hráča, takže až do konca hrali v oslabení. "Pravdu povediac bolo mi všelijako, keď hostia vyrovnali. Veril som však, že zlú sériu musíme zlomiť. Veď aj ten gól, čo sme inkasovali, bol veľmi nešťastný. Igor Onuška hlavičkoval von a trafil súperovho hráča... Prakticky sme si strelili vlastný gól. Nakoniec sme víťazstvo vydreli. Pritom, šance, aké sme pozahadzovali, to bolo niečo neskutočné. Momentálne potrebuje veľmi veľa šancí na strelenie gólu. Hneď na úvod tri tutovky a počas zápasu ďalšie, no nie a nie skórovať. Na druhej strane veľmi nás podržal i Rado Hynek. Neviem, neviem, keby hostia strelili druhý gól. Rado ich vychytal," dodal F. Horňák, ktorý sa musel zaobísť bez štyroch hráčov - Nagyho, Kerlíka, Radváka a Horáka.

Góly: Lukáč, Murňák - Suchán, ČK: Endrody (Mima), 800 divákov.

GÓRNIK TRNAVA RCS KOŠICE 2:5 (0:2) - Domáci sú najhorším tímom doma, keď získali jediný bod a túto charakteristiku potvrdili i v zápase proti RCS Košice, keď si zaknihovali už šiestu domácu prehru. Pritom vonku získali deväť bodov... RCS už do polčasu pribrzdil snahy Górniku na prelomenie domácej smoly a potom bez problémov ukočíroval víťazstvo. Trnavčania síce po prestávke znížili na 1:2, no z kontaktného gólu sa dlho netešili, lebo hostia otupili ich ambície ďalšími dvoma gólmi. "Výsledok a vývoj zápasu hovorí o bezproblémovom súboji, no ja by som to tak celkom netvrdil, lebo domáci hrali pomerne dobrý a rýchly futsal. Górnik má mladých, nádejných hráčov, ktorí boli pomerne i dosť agresívni," konštatoval kormidelník RCS Tomáš Harda. Napokon, jeho slová najlepšie dokumentujú karty - štyri žlté a dve červené... "Práve z tej agresivity vyplynulo vylúčenie Kovalčíka. Na pivote hrali veľmi zákerne a títo vdja na to doplatili, keď ich rozhodcovia vylúčili po vzájomnej potýčke. Čo sa týka výkonov, chcel by som vyzdvihnúť hru brankára Ruttkaya a Gliganiča," dodal T. Harda.

Góly: Holič, Sládeček - Gliganič 2, Beer, Maďarik, Rusinko, ŽK: Holič, Ivanič, Semanko - Vágner, ČK: S. Škoda - Kovalčík, 200 divákov.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Semic Bratislava Dubnica 1:3 (1:1). Góly: Takáč - Madro 2, Galko, 300 divákov. Žilina B. Bystrica 2:2 (1:2), Mišúr, Turský - Balón, Janík, 50. Mäsomax Nitra Incar Nitra 1:9 (0:4), Rus - Látečka 2, M. Pavlovič 2, Urbanovič 2, Bochnovič, Čambal, Hrnčár, 1 200. Lučenec Slov-matic Bratislava 7:4 (3:1), Berky 2, Husvár 2, Csányi, Strmeň, Sudimák - Tóbl 2, Horváth, Hrabalík, 350. Malacky Pinerola Bratislava 4:13 (3:2), Kovár, Kovárik, Kuklovský, Mihál - Galla 4, Gulyáš 2, Jaška 2, Masný 2, J. Strapek 2, Jalakša, 300.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 23 gólov - Várady (IZOLEX Košice), 20 - M. Pavlovič (Incar Nitra), 15 - Maďarik (RCS Košice), 14 - Suchan (Mima Trnava), 13 - Takáč (Semic Bratislava), Čambal (Incar Nitra), Husvár (Lučenec), 12 - Šindler (Mäsomax Nitra), Galla (Pinerola Bratislava), 11 - Hájnik (Górnik Trnava), Rusinko (RCS Košice), Mihál (Malacky), Jalakša (Pinerola), Bochnovič (Incar Nitra), Madro (Dubnica), Berky (Lučenec), atď.