Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Košicko popradské vzťahy urovnané

Sportnet|Publikované 24. aug 2008 o 22:00

Nebýva zvykom, aby sa jedného turnaja týkali dva názvy. Podujatie v Steel Aréne sa volá Cassovia Hockey Cup a súčasne ide o Tatranský pohár. Zatiaľ

čo Cassovia Hockey Cup len štartuje prvým ročníkom, Tatranský pohár napíše svoju 61. kapitolu.

Nie je to tak dávno, čo sa vzťahy medzi košickým a popradským hokejovým klubom naštrbili. Spoločné podujatie v Steel Aréne má byť dôkazom toho, že komunikácia medzi rivalmi z východu neviazne.

Juraj Bakoš, generálny manažér HC Košice: "Vzťahy medzi klubmi sa posunuli oveľa ďalej ako pred časom a momentálne sú dobré. Nechcem sa už vracať k tomu čo bolo, je to za nami. Veci sme si vysvetlili. Veď išlo len o jeden sporný zápas, ktorý museli Popradčania odohrať aj s veľkou maródkou, tak ako to odsúhlasili akcionári Pro-Hokeja. S myšlienkou presunúť Tatranský pohár do Košíc prišiel prezident nášho klubu Ľubomír Veme. Spojil sa s prezidentom popradského klubu pánom Dankom a dali to dokopy."

Tibor Turan, výkonný riaditeľ HK AquaCity ŠKP Poprad: "My sme vedeli, že s usporiadaním Tatranského pohára budeme mať problém kvôli rekonštrukcii nášho štadióna. Prezidenti košického a popradského klubu Danko a Veme našli spoločnú reč. Dohodli sa, že turnaj sa bude hrať v Košiciach a my im pomôžeme pri organizovaní prvého ročníka Cassovia Hockey Cupu a súčasne ani my neprerušíme tradíciu Tatranského pohára. Už to, že sme našli spoločnú reč hovorí za všetko. Vzťahy medzi klubmi sú také, aké majú byť. Veď koniec koncov ide o to, aby si východniari vychádzali v ústrety a pomáhali si."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.