Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Košickí zápasnícki dorastenci strieborní

Sportnet|Publikované 26. nov 2003 o 00:00

Košice Dorastenci Zápasníckeho klubu Lokomotíva Košice podľa predpokladov obhájili doterajšie pozície v tohtoročnej Slovenskej dorasteneckej lige

(SDL) a v poslednom kole na domácich žinenkách potvrdili celkovú druhú priečku. Na víťazov z Dunajplavby Bratislava, ktorým prepustili slovenský trón po niekoľkých rokoch "kráľovania", však stratili v celkových štyroch kolách až 80 bodov. Na treťom mieste skončili až po tuhom boji s MZK Bánovce nad Bebravou borci z Baníka Prievidza, keď o bronzových medailách pre zverencov arménsko-ukrajinského trénera Kostaniana, ktorí pred záverečným kolom v Košiciach mali pred Bánovčanmi náskok len jedného bod, rozhodlo v konečnom hodnotení iba sedem bodov. Zápasníci z Vihorlatu Snina nepotvrdili dobrý štart v lige a na základe slabých výsledkov v posledných dvoch kolách klesli až na konečné 6. miesto.

"Sme spokojní s umiestnením omladeného družstva, hoci na začiatku ligy to nevyzeralo priaznivo, pretože Prievidza lepšie vyštartovala a strácala na nás po dvoch kolách len dva body. Postupne sa ukázalo, že máme aj s týmto kádrom na druhé miesto a získali sme aj dostatočný náskok. V Prievidzi je však vidieť systematickú prácu a ruku trénera Kostaniana, ktorí dal dohromady dobrý kolektív, veľmi zdatný po technickej stránke," povedal tréner Lokomotíva Košice Juraj Dancák. "Ak sa naši nezlepšia a nebudú útočiť na prvé miesta, budú nám v budúcnosti šliapať na krk. Výkonnosť našich zverencov nebola adekvátna úsiliu, mnohí sa počas roka nedokázali zlepšovať a dosahovať lepšie výsledky. Máme málo vodcovských typov, viacerí sa uspokojovali s priemerom. Výraznejšou postavou je len Laco Szabó, a na prekvapenie v posledných kolách aj Kubo Kačeňák, ktorý ani nie je žiakom športového gymnázia. V budúcom roku sa Bratislava zrejme oslabí podobne ako my pred rokom, do seniorskej kategórie odídu viacerí kvalitní borci, čo bude šanca pre nás. Vidím teda reálnu možnosť pobiť sa o zlato, samozrejme, za predpokladu posilnenia kádra a nárastu výkonnosti. Viac bodov by sme mali chytať v ľahších váhach, hore to bude ťažšie, máme tam len Števa Korbu, ktorý sa však bude musieť aktívnejšie presadzovať. Manšaft je však v štádiu budovania a budem dávať prednosť mladým a talentovaným, nech sa v najbližšom roku zorientujú, aby sme potom opäť mohli suverénne obsadzovať najvyššie priečky," zhodnotil tréner tohtoročné výsledky i perspektívy pre najbližšie roky.

Výsledky 4. kola SDL: 1. Bratislava 57 bodov (12 pretekárov), 2. Košice 38 (12), 3. Prievidza 36 (9), 4. Bánovce n. B. 30 (9), 5. Rim. Sobota 21 (9), Snina 9 (7), Trenčín 8 (7). Záverečné poradie SDL: 1. Dunajplavba Bratislava 229, 2. Lokomotíva Košice 149, 3. Baník Prievidza 131, 4. MZK Bánovce nad Bebravou 124, 5. Lokomotíva Rimavská Sobota 76, 6. Vihorlat Snina 69, 7. AŠK Dukla Trenčín 46 b.

Súvisiace články