Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Košickí voľnoštýliari opäť strieborní

Sportnet|Publikované 10. dec 2003 o 23:00

Bratislava - Voľnoštýliari Zápasníckeho klubu Lokomotíva Košice aj v aktuálnom ročníku seniorskej ligy získali strieborné medaily a potvrdili tak

už dlhodobejšie pozície druhého najlepšieho klubu na Slovensku. Zlaté medaily opäť patria borcom z Dunajplavby Bratislava. Na treťom mieste skončili zápasníci Baníka Prievidza. Rozhodlo o tom posledné 4. kolo ligy na žinenkách Dunajplavby, kde dominovali práve Košičania. Tí zvíťazili o dva body pred Prievidzou a až na 3. mieste so stratou 12 bodov na Košičanov skončili čerství víťazi ligy. Košičania mali finišom na priebežnom druhom mieste len minimálny bodový náskok pred Prievidzou. Starosti trénerovi Jurajovi Dancákovi robila aj maródka v družstve. Košičania preto využili ústretovosť činovníkov z druhého prvoligového východoslovenského klubu Vihorlat Snina a nominovali do najľahšej hmotnostnej kategórii hosťujúceho Petra Handru, ktorý pre nich vybojoval dôležitých päť bodov za druhé miesto v kole. Pre borcov z Čermeľa však boli rozhodujúce aj prvenstvá Daniela Dancáka, Martina Foľvarského a Geralda Tokára, ktoré predčili aj reprezentantov Chamulu, respektíve Lapšanského z Trenčína. Cenné boli tiež tretie miesta Martina Aľušíka a Jaroslava Novák. V konečnom súčte stratili zápasníci Lokomotívy na favorizovanú Dunajplavbu 16 bodov.

Výsledky 4. kola SL: Kategória do 55 kg: 1. J. Bahníček (Prievidza - PD), 2. Peter Handra (Košice - KE), 3. M. Škuta (Trenčín - TN). Do 60 kg: 1. J. Daniš (PD), 2. J. Praščák (Bratislava - BA), 3. Štefan Kováč (Snina - SN). Do 66 kg: 1. A. Fašánek (BA), 2. Jiří Runčák (SN), 3. Martin Aľušík (KE). Do 74 kg: 1. Daniel Dancák (KE), 2. V. Chamula (Trenčín - TN), 3. Jaroslav Novák (Košice). Do 84 kg: 1. Martin Foľvarský (KE), 2. I. Jambor (TN), 3. J. Adamecký (PD). Do 96 kg: 1. Gerald Tokár (KE), 2. T. Chrenka (PD), 3. P. Lapšanský (TN). Do 120 kg: 1. P. Pecha (BA) 2. R. Simon (PD), 3. F. Fábrik (PD). Kluby v 4. kole: 1. Košice 37 bodov, 2. Prievidza 35, 3. Bratislava 25, 4. Trenčín 15, 5. Snina 13, 6. Banská Bystrica 7, 7. Nitra 1. Konečné poradie po 4. kole: 1. Dunajplavba Bratislava 143 bodov, 2. Lokomotíva Košice 127, 3. Baník Prievidza 124, 4. Vihorlat Snina 71, 5. DuklaTrenčín 47, 6. AC Nitra 27, 7. ŠKP Banská Bystrica 22.