Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košickí volejbalisti sú v semifinále

Košická radosť. Postúpili medzi najlepšie štyri celky Slovenska. (Autor: facebook klubu)
Patrik Fotta|Publikované 28. mar 2016 o 22:00

Až tretí rozhodujúci zápas určil postupujúceho do semifinále play-off volejbalovej extraligy mužov z dvojice VK KDS Šport Košice a VK Slávia Svidník.

Zverenci trénera Vlkolinského zdolali na domácej palubovke Svidník 3:1 v rozhodujúcom dueli a v sérii hranej na dva víťazné zápasy triumfovali 2:1. V semifinále vyzvú Košičania Nitru.

KOŠICE. Prvý set tretieho štvrťfinálového zápasu domácim vôbec nevyšiel a Svidníčania sa ujali vedenia.

„Z našej strany bol ten úvod dosť zlý. Myslím, že veľa zohral stres a väčší tlak. Zmenili sa pravidlá, kedy sa štvrťfinále hrá na dva víťazné zápasy a keďže nás Svidník doma porazil, my sme museli doma uspieť. Boli veľmi dobrý súper, čo ukázali vo všetkých dueloch a boli sme dosť prekvapení, že tak dobre proti nám zahrali. Ukazuje sa, že pracujú s mládežou veľmi dobre. Nás však teší, že sme to zvládli a ideme ďalej,“ povedal smečiar Košíc Milan Javorčík.

Klobúk dole pred Svidníkom

Druhý set už Košičanom vyšiel o poznanie lepšie, keď si hneď zo začiatku vybudovali náskok 8:3. V závere sa síce začali hostia doťahovať, no košickí volejbalisti dokázali vyhrať a vyrovnať stav zápasu na 1:1 na sety.

„Od začiatku setu sme hrali dobre a urobili sme si náskok, potom však opäť prišli nejaké chyby a poľavenie v koncentrácii, ale chvalabohu sme sa nabudili vďaka dobrej obrane na sieti, kde sme uhrali štyri, alebo päť víťazných blokov na sieti. Práve na takýto impulz sme čakali. Potom to už bolo z našej strany oveľa lepšie,“ skonštatoval Javorčík.

Tretí set priniesol vyrovnaný priebeh, no opäť boli v koncovke úspešnejší domáci a vo štvrtom dejstve už s prehľadom dokráčali až k postupu medzi najlepšie štyri tímy Slovenska.

Napriek tomu museli uznať kvalitu súpera, ktorý sa prezentoval veľmi bojovným prejavom.

„Jednoznačne klobúk dole pred nimi. Zahrali vynikajúce zápasy. Budem im osobne držať palce v boji o piate až šieste miesto, ale základ je, že my ideme ďalej a musíme sa pripraviť na ďalšiu sériu.“

V semifinále proti Nitre

V semifinále si to Košičania rozdajú s Nitrou, ktorá vo štvrťfinále vyradila jednoznačným spôsobom Prievidzu 2:0 na zápasy bez straty setu.

„Hrali sme s nimi vyrovnanú partiu v každom jednom zápase v tejto sezóne, ale play-off je úplne o niečom inom. Rozhodovať bude momentálna forma a psychika. Verím, že nám práve ťažká séria so Svidníkom pomohla k väčšej odolnosti v ťažkých chvíľach. Oni vyhrali dvakrát 3:0, takže nemali veľký problém. Ideme tam a chceme zabojovať o dobrý výsledok,“ povedal Javorčík.

Svidník bol vo štvrťfinále Košiciam rovnocenným súperom a aj jeho prispením mali zápasy vysokú úroveň.

„Je to sklamanie, že už nezabojujeme o tie medailové pozície. Je možné, že aj to sa nám mihlo v hlavách, ťažko povedať, čo sa s nami stalo po tom prvom sete. Myslím si, že to bola dobrá séria ako pre nás hráčov, tak aj pre divákov. Košiciam budem držať palce, nech to dotiahnu čo najvyššie,“ povedal nahrávač Svidníka Jakub Hriňák.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.