Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Košickí technici stále bez prehry

Sportnet|Publikované 12. okt 2006 o 00:00

Košice - Štvrtým kolom pokračovala včera basketbalová extraliga mužov, v ktorom sa darilo trojici východniarov. Košickí technici vyhrali v Nitre a

ako jediní sú stále bez prehry. Spišiaci naplno bodovali v leviciach a v domácom prostredí sa presadil aj Svit.

Nitra - TU Košice 69:87 (16:22,18:20,19:22,16:23)

Košičania viedli od úvodu až do konca. Po "veľkej" prestávke sa očakávaný tlak domácich nedostavil, hostia si vybudovaný polčasový náskok ešte poistili. Nová nitrianska posila, americký pivot Dametri Hill bol vo svojej premiére v slovenskej extralige najlepším strelcom domácich s 22 bodmi.

Najviac bodov: Hill 22, Pohánka 12, Vojtek 10 - Bojovič 20, Nuber 17, Mišinský a Stojanovič po 12 TH: 12/8 - 21/15, fauly: 17 - 16, trojky: 5 - 5, rozhodovali: Janáč a Šramko , 600 divákov.

Svit - D. Kubín 72:71 (18:22, 19:13, 19:16, 16:20)

Dolný Kubín sa predviedol vo Svite umnou hrou, od úvodu mal mierne navrch a v 9. min viedol dokonca o 8 bodov (22:14). V druhej časti sa dostali do vedenia domáci a náskok si udržiavali až do 39. minúty. Päťdesiatštyri sekúnd pred záverečným klaksónom domáci po útočnom faule za stavu 70:69 stratili loptu, 34 sekúnd pred koncom Dubovský košom s faulom získal vedenie na stranu Kubína (70:71). Následný trestný hod nepremenil, ale jeho spoluhráči loptu doskočili. Svoju útočnú snahu však Kubínčania nestačili zakončiť v limite 24 s, a tak 9 s pred záverom vhadzovali po oddychovom čase domáci loptu z polovice ihriska. Dva a pol sekundy pred koncom bol faulovaný prenikajúci Jankovič, ktorý premenil oba trestné hody a zabezpečil domácim tesné víťazstvo.

Najviac bodov: Klarič 21, Kmetoni 12, Špička 11 - Velčič 32, Barišič 15, Dubovský a Findura po 8 TH: 12/10 - 20/15, fauly: 26 - 19, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Brziak, Lukáč a Hricišin, 400 divákov.

Levice - Sp. N. Ves 56:84 (14:22, 12:24, 7:24, 23:14)

O osude stretnutia sa rozhodlo už v prvej štvrtine. Množstvo chýb domácich hostia využili a získali 8-bodový náskok. V druhej štvrtine pokračoval zápas v podobnom duchu a po I. polčase bol náskok Spišiakov už 20-bodový. Aj po zmene strán Levičania pokračovali v slabom výkone a v závere už dostali priestor na obidvoch stranách aj hráči z lavičky.

Najviac bodov: Jugo 13, Krkoš 10, Jankovič 9 - Bečarik 15, Pešta a Hovaňák po 14 TH: 9/6 - 12/7, fauly: 17 - 17, trojky: 4 - 11, rozhodovali: Sudek, Ženiš a Hlinka, 300 divákov.

Zostávajúce výsledky:

Lučenec - Komárno 81:72 (14:18, 24:18, 24:12, 19:24), najviac bodov: Pivac 23 (3 trojky), Kovačevič 13, Závodný 12 - Fapšo 22 (4 trojky), Bratič a La Rosa po 12. TH: 34/28 - 15/7, fauly: 17 - 27, trojky: 7 - 7.

Handlová - Inter 75:78 (40:38), najviac bodov: Marič 19, Gašparac 14, Smačko 12 - Golian 28, Pandula 17, Zuzik 10, 600 divákov.