Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Košickí teakwondisti chcú doma nadviazať na medailovú žatvu zo Záhrebu

Sportnet|Publikované 3. nov 2006 o 00:00

Košice - Teakwondisti KORYO TAEKWONDO WTF KOŠICE sa počas uplynulého víkendu predstavili v chorvátskom Záhrebe na 2. ročníku medzinárodného turnaja v

Taekwondo WTF konaného pod názvom Pantera Fighters World Cup a v konkurencii 600 pretekárov získali s bilanciou štyri zlaté, jedna strieborná a jedna bronzová medaila honor najúspešnejšej výpravy. Košický klub reprezentovala pod vedením trénera slovenskej reprezentácie Mária Šveca v štyroch vekových kategóriách šestica pretekárov. Pod štyri prvenstvá sa podpísali kadeti Matúš Mihely (do 39 kg), Marcel Šesták (nad 56 kg), junior a v súčasnosti najproduktívnejší reprezentant na Slovensku Marko Columby (do 55 kg) a v kategórii seniorov Peter Burik (do 67 kg). Na druhý najvyšší stupienok vystúpil v kategórii seniorov do 78 kg Tomáš Kališka a medzi žiakmi do 30 kg skončil Martin Mihely tretí. "Najviac by som ocenil výkon M. Columbyho, ktorý sa vo finále stretol s domácim vysoko favorizovaným pretekárom, ale aj napriek tomu ho vo finále porazil výsledkom 6:4. Práve M. Columby ako najproduktívnejší reprezentant slovenskej asociácie má najväčšiu šancu dostať sa na budúcoročnú septembrovú olympijskú svetovú kvalifikáciu v Manchestri alebo na európsku olympijskú kvalifikáciu v Turecku v roku 2008," uviedol tréner slovenskej reprezentácie Mário Švec.

Úspešní košickí teakwondisti sa domácemu publiku predstavia už túto sobotu na medzinárodnom turnaji olympijských nádejí CEFTA v košickom Cassosporte. Okrem domácej špičky je istá aj účasť reprezentácií z Poľska, ČR, Chorvátska, Slovinska, Srbska, Bosny a Hercegoviny a Maďarska. "Keďže ide o turnaj olympijských nádeji, predstavia sa pretekári v kategóriách žiakov, kadetov a juniorov. Myslím si, že najmä v kadetských a juniorských kategóriách budú môcť diváci vidieť niekoľko naozaj veľmi kvalitných zápasov. Najväčším ťahákom turnaja bude náš M. Columby vo váhovej kategórii do 55 kg," pozval verejnosť na sobotňajší turnaj do Cassosportu v Košiciach, ktorý sa začína o 10.00 hod., M. Švec.

Súvisiace články