Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košickí sršni padli o priečku nižšie

ŠK Hornets doma na súpera nestačili. Nepomohli ani tri góly Ukrajinca Ratkova. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 22. feb 2016 o 23:00

Vstup do nadstavby vo vodnopólovej Pharma Group extralige druhému mužstvu po základnej časti ŠK Hornets Košice nevyšiel.

Vstup do nadstavby po dvojmesačnej prestávke vo vodnopólovej Pharma Group extralige druhému mužstvu po základnej časti ŠK Hornets Košice nevyšiel podľa predstáv. V súboji proti vicemajstrovi, bratislavskej Slávii UK ťahal za kratší koniec a prehral 5:9.

KOŠICE. V tejto sezóne v základnej časti sa zverencom trénerskej dvojice Róbert Kaid – Peter Veszelits so Sláviou darilo, veď v jednom zápase doma vyhrali a na Pasienkoch v Bratislave remizovali.

Tentoraz však na súpera nestačili a prehrali o 4 góly.

Tri darčeky pre súpera

Od začiatku boli hostia lepším mužstvom, sršni dotiahli v druhej štvrtine na 3:3, ale to bolo z ich strany všetko.

Sovy prepli na vyšší prevodový stupeň, Mitruk síce znižoval na 5:6, no v ďalšom priebehu strelili hostia tri góly a zápas nakoniec vyhrali, čím v tabuľke Hornets predbehli. Košičania klesli na tretie miesto.

„Dostali sme tri lacné góly, súperovi sme pripravili tri darčeky a už sa to s nami nieslo počas celého zápasu. Boli sme príliš nervózni v útočnej fáze, keď sme nevedeli opätovať agresívnu hru hostí. Rozčuľovali sme sa, gestikulovali na arbitrov namiesto toho, aby sme začali hrať takisto ako náš súper,“ nespokojný bol po zápase asistent trénera ŠK Hornets Peter Veszelits.

Zareva: Bolo to dosť egoistické

Strelecky sa v domácom tíme ukázal Ukrajinec Ratkov, ktorý dal tri góly. Jeden gól v zápase strelil aj Andrej Zareva.

„Hostia sa lepšie pripravili na zápas, pozbierali všetkých hráčov, ktorých mali k dispozícii. Naša príprava nebola taká ako v prvej časti sezóny a to bolo aj cítiť na zohratosti, koncentrácii. U nás bolo veľmi veľa chýb. Snáď to bolo spôsobené aj tým, že to bol prvý zápas nadstavby. Verím však, že sa to u nás bude zlepšovať. Máme na čom pracovať aby sme to všetko odstránili,“ uviedol Zareva.

Kritiku smeroval najmä smerom k mladým hráčom.

„Musia si uvedomiť, že oni sú tí, ktorí majú postupne preberať taktovku a nečakať, že tu stále budem ja alebo iní hráči. Ako aj tréner Kaid povedal po zápase, bolo to dosť egoistické z viacerých strán. Musíme to všetko prehodnotiť v pokoji, aby sme sa zlepšili do ďalšieho zápasu.“

Druhé kolo je na programe počas víkendu a ŠK Hornets smeruje do bazéna víťaza základnej časti a obhajcu majstrovského titulu KVP Nováky, ktorý v 1. kole porazil košických Modrých Drakov 9:4.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.