Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Košickí juniori trónia na čele extraligovej tabuľky

Sportnet|Publikované 6. dec 2002 o 23:00

Košice - Nielen áčko hokejistov HC Košice okupuje popredné priečky extraligovej tabuľky. Juniorský tím si vo svojej súťaži vedie ešte lepšie, doteraz

prehral iba dva zápasy a po 23. kole tróni na čele tabuľky. Košickí juniori nazbierali v doterajšom priebehu extraligy 38 bodov, druhý Slovan ich má na konte 35, tretí Martin 30.

Východniari skončili v uplynulom ročníku po základnej časti až na 7. priečke a v play off ostali na hokejkách Bratislavčanov. Oproti vlaňajšku ide o jasný pokrok, je teda momentálne prvé miesto prekvapením? - opýtali sme trénera juniorov HC Milana Staša. "Odišli nám niektorí hráči, takže som s takým postavením v tabuľke nerátal. Urobili sme dobrú vec, že sme z dorastu vytiahli hráčov, ktorí dokážu rozhodovať zápasy. Ide o reprezentantov do 18 rokov Jenčíka (najproduktívnejší hŕač tímu - pozn. aut.), Bulíka a Draveckého. K týmto sa pridali aj ďalší, napríklad Bodnár, Hálász (reprezentant do 17 rokov - pozn. aut.), Takáč, Dzúrik a iní. Veľmi dobrý štandard si drží brankár Bebko, ktorý podáva vyrovnané výkony. Ku reprezentantom sa svojou hrou pridávajú starší hráči ročník narodenia 1983, ktorí sa tiež zaslúžili o dobré výsledky. Na úspešnom účinkovaní mužstva sa podpisujú aj hráči širšieho kádra nášho áčka Milan Varga a Marek Horňák (najlepší strelec mužstva - pozn. aut.). Vypomáhajú nám, zápasy si vždy odkamajú naplno, čo si cením."

Pre mladých chlapcov je samotné umiestnenie v tabuľke motiváciou. Keď vidia, že sú na čele, bojujú na ľade ešte viac, aby sa na špici udržali. "Samozrejme. Súťaž sme odštartovali dobre, bol som až prekvapený, ako nám to ide. Chlapci sú športovo naladení a veľmi neradi prehrávajú. Majú niečo do seba, sú to víťazné typy, chcú vždy vyhrať." Podľa aktuálnych výsledkov juniorského tímu to vyzerá, že o budúcnosť košického hokeja by sme sa znovu nemuseli báť. "Myslím si, že znovu prichádza ročník, o ktorom ešte budeme počuť, aspoň v to verím. Tak, ako pred pár rokmi vyšli z mládežníckej liahne Sabol, Drotár, Rusič, Petričko, Lukáč, Makara, teda partia z ročníku narodenia 1980."

Keď sa už Košičania ocitli na prvom mieste, vynárajú sa i myšlienky na majstrovský titul. "V prvom rade pomýšľame na prípravu hráčov, aby sa vedeli presadiť v prvom mužstve dospelých. To je prioritou nášho klubu. Pred niekoľkými rokmi totiž bola juniorským majstrom Žilina, ale z vtedajšieho kádra sa medzi mužmi neuplatnil žiaden hráč. Z toho sa chceme poučiť, ideme cestou výchovy hráčov. Keď sa vyskytne nejaký talent, hneď ho posúvame do vyššej vekovej kategórie, kde môže jeho výkonnosť viac rásť. Samozrejme, keď to bude dobre vychádzať, na titul určite zaútočíme," dodal M. Staš.

Najbližší domáci zápas odohrajú juniori HC Košice v sobotu o 17. hodine na štadióne na Kavečianskej ceste, kde privítajú štrnásty tím extraligovej tabuľky MHC Prievidza. Východniarom však budú chýbať reprezentanti, ktorí budú v tom čase na akciách národných tímov svojich vekových kategórií.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.