Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Košickí hokejisti sa držia vysoko aj v individuálnych štatistikách

Sportnet|Publikované 30. dec 2002 o 23:00

Košice - Na prelome rokov sa zvykne bilancovať. Aj my sme sa preto zahľadeli do štatistík hokejistov HC Košice v prebiehajúcom ročníku slovenskej ST

extralige, hoci v prípade hokejistov nie sú najdôležitejšie bilancie na konci kalendárneho roka, ale až po skončení sezóny a aj to ani nie tak individuálne, ako v prvom rade kolektívne.

Košičanom patrí v tabuľke druhá priečka, a tak nečudo, že ich hráči okupujú aj popredné priečky v individuálnych tabuľkách. Medzi extraligovými kanoniermi sa na čele drží Arne Kroták, ktorý v 35 kolách nastrieľal 21 gólov a má aj nalepší priemer 0,6 gólu na zápas. Prenasleduje ho ďalší vyhlásený strelec Ľubomír Kolník zo Zvolena, ktorý zaznemenal o gól menej, ale odohral o dva zápasy viac, teda všetkých 37 doterajších kôl ST extraligy.

Aj v štatistike najlepších asistentov extraligy kraľuje hráč Košíc. Je ním Krotákov spoluhráč z prvého útoku modro-bielych Miroslav Škovira, ktorý v 37 zápasoch nazbieral 26 asistencií. Škovira sa o prvenstvo delí s českým legionárom v službách Zvolena Petrom Kořínkom, ktorý má rovnakú bilanciu.

Kořínek zatiaľ ovláda aj tabuľku produktivity s 44 bodmi (18 gólov + 26 prihrávok), na chrbát mu dýcha Arne Kroták so 41 bodmi (21+20). Čo sa týka ďalších Košičanov, Škovira nazbieral 37 bodov (11+26), Kmiť 30 (9+21) a Sabol rovnaký počet (13+17).

Aj keď v hokeji sú v konečnom dôsledku najdôležitejšie góly, nepodieľajú sa na nich len strelci, ale celé mužstvo, veď každý hráč má na ľade svoje úlohy. Pozrime sa preto aj na tabuľku tzv. plus/mínus bodov, ktoré ukazujú komplexnejší pohľad na jednotlivých hráčov. Z tohto hľadiska je na tom z Košičanov najlepšie obranca Juraj Kledrowetz, s +34 bodmi, ktorý je v tomto ukazovateli najlepší nielen v klube, ale spoločne s Trenčanom Marcelom Hanzalom aj v celej extralige. Druhým najlepším Košičanom je Škovira (+30), tretím obranca Miroslav Vantroba (+29), ktorý je s 20 bodmi aj najproduktívnejším obrancom HC.

Kledrowetz je aj najtrestanejším hráčom HC, na svojom konte má 18 dvojminútových trestov, jeden desaťminútový a jeden do konca zápasu. V celkovom hodnotení extraligy to však nie je také hrozné, patrí mu až 14. priečka. Najviac trestných minút v najvyššej súťaži nazbieral Igor Majeský zo Zvolena - 150.

Ponúkame vám aj základnú štatistiku brankára Miroslava Šimonoviča. V 37 zápasoch odchytal necelých 2031 minút, inkasoval 77 gólov, čo je priemer 2,28 na stretnutie a jeho precentuálna úspešnosť je 91,75%. Šimonovič odchádzal z ľadu bez inkasovaného gólu v štyroch dueloch, rovnako sa darilo Murínovi z Trenčína, Rovniankovi z Martina a Križanovi z Liptovského Mikuláša, viac ako štyrikrát si čisté konto neuchoval žiaden z gólmanov.

Pozn: Naša bilancia sa opiera o oficiálne štatistiky slovenskej ST extraligy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.