Košickí hokejisti doma podľahli Žiline

Na snímke v strede Rudolf Huna (Košice) vľavo Marcel Holovič (Žilina). (Autor: TASR)
TASR|Publikované 3. feb 2017 o 20:07

Oceliari viedli o tri góly, napokon o jeden prehrali.

KOŠICE. Prvá tretina priniesla taktický hokej, v ktorom dominovala bojovnosť a pozorné obrany.

Na šancu Žilinčana Gmittera z 3. minúty krátko na to odpovedal Šoltés, no brankári boli pozorní.

V 7. minúte práve domáci útočník Šoltés prekvapil brankára Tomeka strelou z väčšej diaľky a domáci viedli.

Košický zadák Deyl mohol v závere prvej časti pridať druhý gól, no všetko si vynahradil v úvode druhej tretiny, v ktorej už po 32. sekundách zvýšil na 2:0.

Viedli 3:0

Tréner hostí Milan Jančuška si vzal oddychový čas, no bezprostredne po ňom sa hra hostí príliš nezlepšila. Skôr naopak, a keď v 24. minúte Boltun dorazil odrazenú strelu Dudáša, viedli Košičania už 3:0.

Psychicky dôležitý gól hostí však prišiel už o 13 sekúnd. Na výbornú prihrávku Handlovského si nakorčuľoval Hovorka a po krátkom úniku znížil - 3:1.

Uplynulo iba 19 sekúnd, keď Žilinčan Novotný vymietol ľavý horný roh Habalovej bránky - 3:2.

Žilinčania ožili, zápas dostal nový náboj a bolo sa na čo pozerať. Košických divákov pobavila blesková potýčka Dudáša s Gmitterom, v ktorej spravil domáci zadák rýchly proces so svojím súperom.

Vyrovnali

V 34. minúte mohli Košičania poistiť svoj náskok, no presilovku vonkoncom nezvládli. Nechali v nej priveľa priestoru Handlovskému, ktorý ho využil na podarenú strelu k ľavej žrdi - 3:3.

Tretia tretina sa začala ostrým zákrokom Handlovského na Nagya, po ktorom pribudli emócie na oboch stranách. V 42. minúte sa ujala strela košického obrancu Matejku, ktorý upravil na 4:3.

Piaty gól domácich nepridal v 45. minúte mladík Vrábeľ, ktorý sa predral až pred brankára Tomeka, no v zakončení neuspel.

Zaujímavý zápas pokračoval a v 45. minúte bolo opäť vyrovnané. V strednom pásme získal puk Stupka, nabral rýchlosť a v úniku prestrelil Habala - 4:4.

Skúsili hru bez brankára

V 47. minúte hrali hostia štvorminútové oslabenie, v ktorom mohli skóre zmeniť obrancovia, ale ani žilinskému Rehákovi ani košickému Dudášovi sa to nepodarilo. Domáci si v polovici tretej časti vytvorili tlak, no obrana hostí odolala.

V 53. minúte sa do zakončenia predral Žilinčan Húževka a hostia prvýkrát v zápase viedli - 4:5. Šancu na vyrovnanie si v 56. minúte vytvoril Huna, ale Tomek jeho pokus zblízka zneškodnil.

Košičania v závere skúsili hru bez brankára, ale vyrovnať už nedokázali.

Štatistiky

HC Košice - MsHK Žilina 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)

Góly: 7. Šoltés (Vašíček), 21. Deyl (Boltun, Deyl), 24. Boltun (Dudáš, Nagy), 42. Matejka (Šoltés, Jenčík) - 24. Hovorka (Handlovský, Juraško), 25. Novotný (Húževka, Jurík), 34. Handlovský (Hovorka), 45. Stupka (Švihálek, Holovič), 52. Húževka (Novotný, Grman).

Rozhodovali: Orolin, Husár - Gavalier, Gajan,

vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 0:0,

oslabenia: 0:1,

2992 divákov.

Zostavy:

HC Košice: Habal - Dudáš, Deyl, Šmach, Vašíček, Matejka, Šedivý, Koch - Varga, Boltun, Nagy - Spilar, Suja, Jenčík - Bicek, Rud. Huna, Milý - Šoltés, Vrábeľ, Bartoš

MsHK Žilina: Tomek - Juraško, D. Brejčák, Rehák, Prokop, Hovorka, Hruška - Handlovský, Mikuš, Mendrej - Novotný, Húževka, Jurík - Stupka, Holovič, Švihálek - Rogoň, Ondruš, Gmitter