Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košickí hádzanári zvýšili svoje pohodlie v nadstavbovej tabuľke

Sportnet|Publikované 2. feb 2014 o 23:00

Košickí hádzanári nastúpili na posledný zápas základnej časti extraligy 2013/14 proti nováčikovi z Martina.

Košickí hádzanári ani veľmi neprepotili biele dresy, v ktorých nastúpili na posledný zápas základnej časti extraligy 2013/14 proti nováčikovi z Martina. Povinnými dvoma bodmi len zvýšili svoje pohodlie v nadstavbovej tabuľke. Boj o play-off začnú zo 4. miesta, s dvojbodovým náskokom na Nové Zámky, resp. päťbodovým na ŠKP Bratislava.

KOŠICE. Martin potvrdil, že na súperových palubovkách je prakticky neškodný, v útoku nemá nič, čím by upútal a aj medzi žrďami má skôr štatistov ako rešpekt vzbudzujúcich brankárov.

Mohlo to byť trochu zradné, ale Košičania sa s tým vysporiadali v pohode, aj keď pracovali v úspornom režime (celý prvý polčas napríklad oddychoval reprezentant Radovan Pekár), s väčšími nárokmi na hráčov z lavičky.

Medzi nich patrí aj juniorský reprezentant Jakub Dani, ktorý sa blysol štyrmi peknými gólmi. Dvojmetrová pravá spojka je v mužskej extralige ešte len v zábehu ako novučičká „embéčka stovka“, aj preto si musí vážiť každú príležitosť, ktorú dostane od trénera Kolesára, aby poodhalil skrytý potenciál vo svojej výbušnej ľavačke.

„Som iba prvý rok u mužov, takže sa ešte len zahrievam a som rád za každú príležitosť, keď má tréner pošle na ihrisko. Je pravda, že hrávam menej, ale dnes som si zahral dosť. Určite to bolo aj tým, že proti nám stál slabší súper. So streľbou to bolo celkom dobré, ale pokazil som zopár prihrávok, takže nemôžem byť so svojím výkonom úplne spokojný. V základe som nastúpil už aj vonku, napríklad v Topoľčanoch, a verím, že príležitosť dostanem aj v nadstavbe a dokážem sa presadiť aj proti kvalitnejším súperom,“ vraví košický talent, ktorý to má v juniorskej reprezentácii momentálne trošku na hrane.

„Teraz tam nemám veľmi stabilné miesto. V apríli nás čaká v Prahe kvalifikácia na majstrovstvá Európy, ale či tam budem nominovaný, to neviem...“

Policajtov v pätách privítali

O miesto v košickom mančafte sa Jakub Dani báť nemusí, pretože má veľkú prednosť, že hádže ľavačkou. A aj jeho góly by mohli mužstvu pomôcť v nadstavbe, aby tam nebola pre oranžovo-čiernych v tejto sezóne konečná.

Lebo play-off je len pre štyroch najlepších. Zatiaľ sú Košičania medzi nimi a sú odhodlaní to štvrté miesto udržať.

„Jasné, že štvrté miesto sa dá udržať, ale dá sa zabojovať aj o tretiu priečku, to je ďalší cieľ v našej kabíne,“ nechýba Jakubovi patričné sebavedomie.

Košičania sa budú ťahať za prsty, o postup do play-off, zrejme až do posledného kola nadstavby s Novými Zámkami a privítali aj to, že v pätách budú mať namiesto Považskej Bystrice ešte aj bratislavských policajtov.

„Určite, aj mne sa hralo lepšie proti ŠKP ako proti Považanom. S týmito súpermi môžeme uspieť a keď sa podarí, chceli by sme zabojovať aj o medailu.“
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.