Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Košickí futbalisti vyhrali v Ružomberku

Oumar Diaby dal dva košické góly. (Autor: Veronika Janušková)
TASR|Publikované 8. mar 2014 o 15:42

V 21. kole futbalovej Corgoň ligy sa postarali Košičania výhrou 3:0 u silného súpera o prekvapenie.

RUŽOMBEROK. Ani v druhom jarnom vystúpení nedostali corgoňligoví futbalisti MFK Košice gól.

Po remíze 0:0 v Dunajskej Strede prekvapujúco hladko zdolali silný MFK Ružomberok na jeho pôde.

Prevaha Košíc v prvom polčase

V 5. minúte zahrávali Košice prvý roh, odrazená lopta sa dostala k Haskičovi, ktorému úvodnú šancu zápasu zlikvidoval domáci gólman Nikolič.

Celý prvý polčas sa viac hralo na domácej polovici ihriska. V 18. minúte ružomberského brankára vystrašil opäť Haskič, no spoza šestnástky pálil tesne nad.

O štyri minúty neskôr Zošák pred bránou Košíc vyzval k zakončeniu Tawambu, ale Kamerunčan v páde iba odovzdal loptu Tofiloskému.

V 37. minúte z ľavej strany zacentroval Haskič a Diaby otvoril skóre, čím dostal Košice na koňa.

V 40. minúte Bukata naservíroval loptu na hlavu úplne voľnému Haskičovi, no jeho koncovke chýbala dôraz. Vzápätí Nikoliča v domácej bráne testoval Novák.

V 42. minúte agilný Haskič vysunul Diabyho a bolo 0:2.

Výhru potvrdil Novák

V druhom polčase domáce úsilie o návrat do zápasu stroskotávalo hlavne na nepresnostiach, slabom pohybe a chýbajúcej myšlienke, preto si Košice bez problémov dvojgólový náskok strážili.

V 60. minúte už mohlo byť 0:3, keby Nikolič nevychytal Nováka. O tri minúty na to Viazanko parádnou delovkou natiahol gólmana Liptákov.

V 71. minúte mal Novák druhú obrovskú príležitosť zapísať sa do streleckej listiny, ale Nikolič bravúrne zasiahol.

V 83. minúte sa už Novák dočkal, zoči voči Nikoličovi nekompromisne trafil sieť. Ružomberok v druhej polovici stretnutia ani raz neohrozil Tofiloského.

Trojgólové víťazstvo Košíc pod Čebraťom je nečakané, ale plne zaslúžené.

Hlasy trénerov

Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: "Košice vyhrali úplne zaslúžene. Výsledok hovorí za všetko, navyše v 2. polčase ešte Nikolič chytil dva čisté góly. Pre nás to bol ťažký zápas, no takým sme si ho urobili. Vedeli sme, s čím súper príde, že má dobrú defenzívu a vpredu šikovných útočníkov, ktorí sú dobrí v brejkoch. Prvá šanca nám nevyšla, nedostali sme sa do vedenia. Prvé dva košické góly padli po situáciách, ktoré sa dali vyriešiť, ale obrancovia tam zaváhali. V druhom polčase sme sa dostali do kŕča a nedokázali sme sa dostať do hry. Snaha tam bola, no len asi pätnásť minút. Potom sa hráčom nedarili ani také veci, ktoré sú pre nich bežné."

Radoslav Látal, tréner Košíc: "Samozrejme, že som veľmi spokojný. Prišli sme na ihrisko veľkého favorita a podarilo sa nám vyhrať. Chceli sme poctivo brániť na vlastnej polovici, byť agresívni a prechádzať do brejkov, čo sa nám aj darilo. V prvom polčase sme mali šťastie pri veľkej šanci Ružomberka. Stále sme však držali loptu na kopačkách, vytvárali sme si šance. Bol som veľmi rád, že sa nám podarilo streliť dva góly. V úvode druhého polčasu nás Ružomberok trochu zatlačil. Keď sme dali tretí gól, vtedy som už vedel, že zápas dotiahneme do víťazného konca."

MFK Ružomberok - MFK Košice 0:3 (0:2)

Góly: 37. a 42. O. Diaby, 83. Novák. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Korijkov, Kavka, Viazanko (všetci Košice), 2 346 divákov

Ružomberok: Nikolič - L. Lupták (Mário Almaský), Práznovský (23. Nosek), Greššák, Maslo - R. Bartoš (69. Serečin), M. Nagy - Zreľák, Tawamba, Zošák - Ďubek

Košice: Tofiloski - Kavka, Bašista, Šinglár (89. L. Urban), Sekulič - Viazanko, Korijkov, Haskič, Bukata - O. Diaby (75. Pačinda), J. Novák (89. Skvašík)