Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Košickí futbalisti odlietajú do Turecka

Idú do Turecka. Košičania vymenia vlastnú kabínu za pohodlie hotela. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 29. jan 2015 o 23:00

V stredisku Belek, kde chodia každý rok, sa cítia takmer ako doma.

Bez Turecka si košickí futbalisti zimnú prípravu vari už ani nevedia predstaviť. Takmer, lebo podmienky, ktoré majú tam a doma v tomto ročnom období, sú neporovnateľné.

KOŠICE. Košičania nie sú sami, kto si Turecko zamiloval. Počas januára a februára sa v krajine polmesiaca schádzajú mužstvá zo všetkých končín starého kontinentu, aby sa dobre naladili na jarnú časť ligovej sezóny. A môžu si vyberať, kto bude komu robiť sparringpartnera.

Žlto-modrí majú zápasový program a súperov „dojednaných“ už od začiatku nového roka, v nedeľu (1. 2.) sa stretnú s momentálne piatym celkom poľskej Ekstraklasy Jagiellonia Bialystok, v stredu 4. februára ich vyzve do boja OFK Belehrad, ktorý je po jesennej časti srbskej Super Ligy na 6. mieste tabuľky so 16-bodovou stratou na slávnejší Partizan.

V sobotu 7. 2. nastúpia Košičania proti málo známemu dánskemu klubu (založený v roku 1991) Hobro IK, ktorý je v tabuľke Superligy v súčasnosti na 7. pozícii, a posledným sústom na zápasovom jedálničku v Turecku bude (v utorok 10. februára) mančaft od susedov, modro-biely MTK Budapešť, ktorý je zo všetkých súperov MFK v tabuľke domácej ligovej súťaže (OTP Bank Liga) najvyššie - na 2. priečke, osem bodov za vedúcim Videotonom.

Starí známi i zopár mladíkov

Košičania vyrážajú smerom na východ dnes podvečer, z viedenského letiska Schwechat im to odlieta o 18.55 h a na palube lietadla bude spolu s realizačným tímom 24 hráčov.

Okrem brankára Darka Tofiloskeho, ktorý sa s MFK po skončení jesennej časti ligy rozlúčil, sú to všetko známe mená, ktoré doplní niekoľko mladých futbalistov, odchovancov klubu - brankár Martin Leško, obrancovia František Pavúk, Ladislav Hirjak, stredopoliari Milan Dimun či Michal Horodník.

Do Turecka idú aj všetci legionári (Nikola Stijakovič, Boris Sekulič, Ivan Ostojič, Oumar Diaby, Nermin Haskič), až na obrancu Lamine Ndiayeho. „On má zdravotné problémy a zostáva doma,“ vraví technický vedúci A-mužstva Roman Šimko.

Na prírodnej tráve

Siedmy tím slovenskej Fortuna ligy bude mať v stredisku Belek perfektné podmienky, ani nemusí opustiť areál hotela.

„Lebo všetko máme poruke, hneď vedľa hotela je kvalitné ihrisko s prírodnou trávou, v hoteli je fitko i rehabilitačná linka, takže nemusíme nikde chodiť. Akurát možno za niektorým zo súperov, s ktorými budeme hrať prípravné zápasy. Ale to doriešime až na mieste. Tie dni, keď nebudeme mať zápas, budú na programe dvojfázové tréningy,“ oboznámil nás s prostredím i „itinerárom“ takmer dvojtýždňového sústredenia Roman Šimko.

Košické mužstvo sa vráti na rodnú hrudu v stredu 11. februára.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.