Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košickí fanklubáci pustili žilou

Sympatická akcia. Členovia košického Fanklubu Steelers darovali krv. (Autor: jäzva)
Sportnet|Publikované 3. júl 2009 o 22:00

Fanklub košických hokejistov sa zmobilizoval pre správnu vec. Dvadsať verných priaznivcov HC Košice bolo spoločne darovať krv.KOŠICE. Väčšina košických fanklubákov bola darovať krv na tranzfúznej stanici po prvý raz. Sympatické gesto okorenili priaznivci majstrovského klubu aj zovňajškom, pustiť žilou prišli v dresoch a s klubovými šálmi.

"Túto akciu sme organizovali prvýkrát a v budúcnosti ju určite budeme opakovať vo väčšom počte a skúsime do nej zapojiť aj manažment Steel Arény a rovnako aj realizačný tím HC Košice či vedenie klubu. Akcie sa zúčastnilo 20 ľudí z fanklubu, z toho bola väčšina prvodarcov a nikto počas odberu neodpadol," pousmial sa Matúš Fedor, podpredseda fanklubu Steelers, ktorý prišiel s ušľachtilou myšlienkou.

"Cieľom tejto akcie bolo aj to, aby ľudia brali fanklub inak ako len ľudí, ktorí sa chodia vykričať na hokej. Fanklub Steelers sa v budúcnosti plánuje zapojiť aj do iných podobných akcií a aj do charitatívnej činnosti, tak ako to bolo uplynulú sezónu. Druhým cieľom bolo upovedomiť ľudí o potrebe darovania krvi, ktorej je hlavne v letných mesiacoch nedostatok a pomôcť tak niekomu zachrániť život, keďže už zajtra môže potrebovať krv hocikto z nás, prípadne hocikto z našich rodín. A bol tu i zámer, aby si nás brali za vzor aj fankluby iných extraligových klubov a prezentovali sa na verejnosti aj inak, ako len vulgárnymi transparentmi na zápasoch či vykrádaním čerpacích staníc počas výjazdov," povedal nám Matúš Fedor.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.