Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košickí dorastenci triumfovali v ringu

Sportnet|Publikované 3. dec 2003 o 23:00

Košice - V Nitre sa uskutočnilo VIII. záverečné kolo Slovenskej dorasteneckej ligy v boxe. Košický mládežnícky box potvrdil svoju dobrú úroveň a

zaslúžene získal titul titul majstra Slovenska v družstvách kadetov v súťaži, do ktorej sa zapojilo 17 družstiev. V 25 člennom družstve BC Lokomotíva Košice vedenom trénermi Jozefom Hornyákom, Rafaelom Horváthom a Jánom Ondom st. sa o titul najviac zaslúžili: František Pankievič, Michal Onda, Erik Balog, Jozef Tažik, David Szabo, Ľudovít Konečný, Ladislav Gaži, Marek Gábor a Matúš Tóth. To, že je tento kolektív tvorený kvalitnými borcami potvrdzuje aj skutočnosť, že päť kadetov z tohto klubu je v kádri reprezentačného trénera Ing. Tibora Hlavačku. Nový ročník súťaže sa začne v januári, ale ešte sa nevie, akým spôsobom bude súťaž prebiehať. Či turnajovým ako doteraz, alebo 12-členných družstiev, či len akO súťaž v regiónoch. V prípade tohto modelu sa víťazi regiónov stretnú v boji o titul majstra SR.

Kolektív mladých boxerov a trénerov je výborný, ale osamotený a bez majiteľa. Z Lokomotívy mu ostal iba názov a priestory, v ktorých sa trénuje a súťaží. Preto hľadáme nového majiteľa, ktorý by zastrešil dobre rozbehnutý tím boxerov.

Konečné poradie: 1. BC Lokomotíva Košice 320 bodov, 2. BC Sokol Vranov 149 bodov, 3. ŠKB Žilina 149 bodov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.