Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Košické torzo sa držalo, ale v závere nestačilo

Sportnet|Publikované 27. okt 2005 o 22:00

Košice - V prvom stretnutí štvrťfinále Slovenského pohára zvíťazila Spišská Nová Ves na pôde Košíc 71:62 a pred odvetou na Spiši má postup na dosah.

Technici nastúpili pre zdravotné problémy iba s torzom, do hry zapojili len šiestich hráčov, pričom v zostave sa objavili i Utľak a Marcinko, ktorí v lige priestor nedostávajú. Najmä prvý menovaný ukázal snahu predviesť sa v dobrom svetle, ale ani to napokon nestačilo. Slávia TU viedla do tretej štvrtiny, v jej závere prebrali iniciatívu Spišiaci.

"Základná päťka s jedným striedajúcim hráčom to odohrali vcelku dobre. Držali sme sa tri štvrtiny, kým nám sily stačili. S touto zostavou sme asi na viac asi nemali. Priebeh zápasu bol príjemným prekvapením, lebo dlho sa hralo v našej réžii. Žiaľ, kvôli zdravotnej situácii, ktorá nastala, sme to nebrali príliš vážne, v prvom rade sa musíme dať dokopy na extraligu," skonštatoval tréner Slávie TU Juraj Gacík a dodal: "Príležitosť mohli dostať len tí, ktorí boli k dispozícii. Ja som mal deň pred zápasom k dispozícii päť zdravých hráčov. Ťažko mi teda za takýchto okolností pripravovať družstvo. My sme nemali čo stratiť, tí, ktorí boli k dipsozícii, si mohli schuti zahrať."

Spišiaci sa chytili v tretej štvrtine a záver už kontrolovali. "V tretej časti sme sa dostali na koňa zónou a dali sme niektoré ľahšie koše. Vtedy sa naši hráči chytili, vycítili šancu. Myslím, že rozhodla výšková prevaha, pretože Košičania vlastne nastúpili bez vysokých hráčov," uviedol kormidelník Sp. N. Vsi Milan Černický. Jeho celok má teda pred odvetou výbornú východiskovú pozíciu. "Netreba to preceňovať, lebo na každého môže prísť slabá chvíľka. Samozrejme, radi by sme postúpili ďalej, lebo v odvete budeme mať určite dosť plné hľadisko. Pre divákov, ktorí sú nažhavení na basketbal, by bol postup dobrou pozvánkou na ďalšie zápasy." Na rozdiel od Košičanov, ktorí sa sústzreďujú na extraligu, novovesania berú aj Slovenský pohár vážne. "Keby som to mal vyjadriť v percentách, tak Slovenský pohár sa snažíme brať na 100 percent. Máme totiž mladé družstvo, takže nám pomôže čo najviac ťažkých zápasov," potvrdil M. Černický.

Lazaret Slávie TU

Jozef BUČÁK - vyskočené rameno a natrhnutý sval v ňom - k dispizícii by už mal byť v najbližšom extraligovom kole

Juraj PROBALA - problémy s odlupovaním chrupavky v kolene - k dispizícii by už mal byť v najbližšom extraligovom kole

Róbert NUBER - narazená lýtková kosť - k dispizícii by už mal byť v najbližšom extraligovom kole

Ivan HALAHIJA - chrípka - k dispizícii by už mal byť v najbližšom extraligovom kole

Ľuboš KOVÁČ - zlomenina kosti v päte - tri týždne bude nosiť sadru

(V zápase Slovenského pohára nebol k dispozícii ani Štefan Svitek pre euroligové povinnosti pri ženskom tíme K Cero I.C.P.)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.