Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Košické tímy na dvoch frontoch

Sportnet|Publikované 24. okt 2008 o 22:00

KOŠICE. V Žiline sa uskutočnilo 1. kolo Slovenskeho pohára žiakov v karate. Východoslovenským tímom sa na ňom darilo veľmi dobre.František

KOŠICE. V Žiline sa uskutočnilo 1. kolo Slovenskeho pohára žiakov v karate. Východoslovenským tímom sa na ňom darilo veľmi dobre.

František Kretovič, predseda komisie štátnej reprezentácie Slovenska a KK Kretovič Košice: "Som veľmi rád, že sa darilo aj mojim pretekárom a celkovo obsadili 5. miesto. Páčili sa mi najviac výkony Pillarovej, Krestovej a Baňasovej. Presadili sa aj pretekári Športového Gymnázia Košice Erik Erdész a Jarmila Baňasová. Kvalita východoslovenských pretekárov rastie a je to výsledok dobrej spolupráce medzi klubmi VUKABU, ŠG a reprezentáciou. Na rast výkonnosti bude mať vplyv aj novozaložená krajská liga detí a žiakov, ktorej 1. kolo sa už uskutočnilo a ďalšie tri nás čakajú. Tento víkend sa juniori a kadeti zúčastnia na medzinárodnej súťaži Croatia Open v Splite a seniori na Veľkej cene SNP v Banskej Bystrici."

Peter Bozogáň, tréner KK Union Košice: "Škoda, že z rôznych dôvodov s nami necestovali viacerí pretekári do Žiliny, či už z dôvodu chorôb, zranení, školských akcií a u Závatzkej a Linkeschovej sme uprednostnili zahraničnú súťaž, pretože obe budú už na jar v čase M SR žiakov kadetky. Náš klub súťažil aj v Poľsku - Bielsko Biala. V Žiline som bol viac spokojný s výkonmi našich pretekárov ako s výsledkami. Vytiahol sa najmä Erik Erdész, ktorý potvrdil svoj talent už ostaršený medzi staršími žiakmi. Pochvalu si zaslúžia aj ďalší medailisti Tomáš Fuzer a Matúš Siladi. V Bielsku Bialej sa nám darilo lepšie, o čom hovorí aj medailová bilancia. Chcem sa poďakovať rodičom p. Klimovi a Jozefovi Bozogáňovi za dopravu pretekárov do Poľska. Túto sobotu sa predstavíme na Pohári SNP v Banskej Bystrici a trojica Kornélia Linkeschová, Michal Klima a Gabriel Kaleta pôjdu na turnaj do Splitu."

Jozef Machala, tréner KK Sabinov: "Z nášho pohľadu dopadla súťaž super, s výsledkami sme veľmi spokojní. Veríme, že takto budeme pokračovať i naďalej."

n Výsledky na SP v Žiline:

TJ METROPOL KOŠICE: 1. L. Servilová kata staršie žiačky, 1. M. Šarišský kata chlapci, 2. V. Andrásiová kumite dievčatá +35 kg, 2. M. Šarišský kumite chlapci -24 kg, 3. G. Brenvasser kumite chlapci -24 kg, 3. V. Andrásiová kata dievčatá.

KK KRETOVIČ KOŠICE: 1. T. Pillárová kumite dievčatá -25 kg, 1. K. Krestová kumite ml. žiačky -40 kg, 2. J. Baňasová kumite st. žiačky +45 kg, 3. V. Pillárová kumite st. žiačky -40 kg, 3. M. Vašková kumite st.žiačky +45 kg.

KK SABINOV: 1. M. Kormoš kumite ml. žiaci -30 kg, 1. M. Cicmanová kumite ml. žiačky -35 kg, 3. L. Vaľušová kumite st. žiačky -45 kg, 3. T. Smetanová kumite dievčatá -25 kg.

KK VRANOV: 1. D. Pánčiová kumite dievčatá -30 kg, 2. D. Kuľbák kumite st. žiaci -45 kg.

KK KATSUDO SABINOV: 1. Ľ. Džačovský kumite ml. žiaci -35 kg, 3. M. Džačovský kumite st. žiaci -45 kg, 3. M. Jopek kumite st. žiaci -45 kg, 3. F. Kostolník kumite ml. žiaci -30 kg, 3. F. Kostolník kata chlapci.

KK UNION KOŠICE: 1. E. Erdész kumite st. žiaci -40 kg, 3. T. Fuzer kumite chlapci -28 kg, 3. M. Siládi kumite ml. žiaci -35 kg.

KK ZEN SHOTOKAN KOŠICE: 1. A. Diószeghy kumite chlapci +32 kg.

JUGO KOŠICE: 2. P. Zeleňák kumite chlapci +32 kg

n Výsledky na Grand Prix Bielsko Biala:

UNION KOŠICE: 1. K. Linkeschová kumite st. žiaci +40 kg, 1. M. Klima kumite juniori -61 kg, 1. H. Dudáš kumite muži -75 kg, 1. M. Bozogáň kumite muži +80 kg, 1. M. Bozogáň, H. Dudáš a M. Sokol kumite družstvo mužov, 2. D. Závatzká kumite st. žiaci +40 kg, 3. M. Sokol kumite muži -70 kg.

KK KRETOVIČ KOŠICE: 1. J. Langošová kumite juniorky -59 kg, 1. L. Langošová kumite ženy -60 kg.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.