Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Košické derby lepšie zvládli akademici

Súboj rivalov. Na záver základnej časti sa tešili hráči ATU. (Autor: jäzva)
Sportnet|Publikované 3. mar 2016 o 23:00

Vyvrcholila základná časť florbalovej extraligy, ktorú ovládli košické tímy.

Uplynulý víkend vyvrcholila základná časť florbalovej extraligy, ktorú ovládli košické tímy. Práve súboj prvých dvoch tímov bol výbornou pozvánkou na play-off, ktoré sa začína už tento víkend. Aj druhú bitku o Košice v tejto sezóne zvládli lepšie akademici z ATU, ktorí víťaza základnej časti tentoraz zdolali pomerne jasne 11:5.

KOŠICE. Florko nastúpilo do stretnutia proti mestskému rivalovi s istotou prvého miesta v tabuľke.

Po vyrovnanej prvej tretine sa začali misky váh nakláňať na stranu ATU, ktoré si postupne udržiavalo pohodlný náskok a zápas dotiahlo do víťazného konca.

Autorom posledného gólu Florka v základnej časti bol Matúš Vašíček, ktorý sa pokúsil hľadať príčiny neúspechu.

„Zápas sa hral ako vždy vo vysokom tempe a bol plný emócií. Na výsledku sa podpísali naše nevyužité šance a chyby v defenzíve. Samozrejme fakt, že nám v tomto zápase už o nič nešlo nám ubral nejaké to percento na výkonnosti, napriek tomu sa hral výborný a atraktívny florbal,“ uviedol Matúš Vašíček.

Vráti sa titul do Košíc?

Napriek prehre v derby vládne v tíme majstra zo sezóny 2013/2014 spokojnosť so základnou časťou.

Ziskom 56 bodov zopakovalo Florko úspešnú základnú časť z majstrovskej sezóny a v 22 dueloch spoznali chuť porážky len trikrát, z toho dvakrát proti ATU.

„Do sezóny sme vstupovali s cieľom postúpiť do play-off. Nečakali sme, že nášmu omladenému tímu sa bude až takto dariť. V základnej časti sme zažili jediné sklamanie v prvom košickom derby, keď sme inkasovali víťazný gól súpera len pár sekúnd pred koncom. Potešený som predovšetkým z kolektívu v kabíne, vďaka čomu sme vybojovali prvé miesto v základnej časti,“ zhodnotil pôsobenie Florka v dlhodobej časti M.Vašíček, ktorý sa zamyslel aj nad účinkovaním ostatných súperov.

„Do play-off sa prebojovali tímy, ktoré tam svojou kvalitou právom patria. Osobne ma v základnej časti pozitívne prekvapili florbalisti Lida BA. Ako ukázala základná časť, najväčšími ašpirantmi na zisk majstrovského titulu sú košické tímy a majstrovská trofej sa hádam vráti do Košíc.“

Vo štvrťfinále vyzvú súperov z Bratislavy

Po skončení základnej časti prichádza vyvrcholenie súťaže a prvé zápasy štvrťfinále play-off sa hrajú už túto sobotu a nedeľu. Súperov v prvom kole play-off si postupne vyberali prvé štyri najlepšie tímy a Florko ako víťaz základnej časti stavil na Hurikán Bratislava, ktorý obsadil šieste miesto.

„Na Hurikáne sa zhodla väčšina tímu, do prvého kola nám herne vyhovujú. Zápasy s nimi nebudú jednoduché, nakoľko v play-off už ide o všetko a každý tím podá stopercentný výkon. Musíme zodpovedne plniť pokyny trénera a hádam nebudeme mať problém s postupom,“ prezradil dôvody výberu štvrťfinálového súpera 22-ročný M.Vašíček.

Druhý tím z metropoly východu ATU si za štvrťfinálového súpera vybral ďalší bratislavský tím Lido, ktoré obsadilo piate miesto v základnej časti.

Ak by sa naplnili papierové predpoklady po základnej časti, mohli by sme byť svedkami finálovej bitky o Košice.

Kto môže tieto plány o košickom finále prekaziť?

„Zvyšné série budú veľmi zaujímavé, ale myslím si, že do semifinále postúpi majstrovská Žilina, M-Šport Trenčín a ATU Košice. Ak budú oba košické celky pokračovať vo výkonoch, ktoré podávali v základnej časti, tak sa môžeme tešiť na košické finále,“ dodal na záver M.Vašíček.

Florko Košice – ATU Košice 5:11 (2:2, 2:4, 1:5).

Góly: L.Blaško, Kešelák, Krivda, Dugas, Vašíček – Pelegrin 3, Szabó 2, Halás 2, Kročko 2, Navrátil, Hostinský.

Štvrťfinálové dvojice: Florko Košice – Hurikán Bratislava, ATU Košice – Lido Bratislava, 1.FBC Trenčín – M-Šport Salming Trenčín, Žilina – Prešov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.