Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Košické basketbalistky chcú už v Steel Aréne konečne vyhrať

Spoliehajú sa na posilu. Jia Perkinsová (vpravo) by mala byť strelkyňou. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 14. jan 2014 o 23:00

Tím Good Angels nastúpi dnes o 18. hodine na zápas s tureckým klubom Kayseri Kaski Spor.

Vyjde to do tretice? Pokrstia konečne košické basketbalistky Steel Arénu víťazstvom? Odpovede sa dočkáme dnes večer. Tím Good Angels nastúpi v Steel Aréne v tomto ročníku Euroligy po tretí raz (celkovo už štvrtý). O 18. hodine sa začne duel, v ktorom sa náš majster stretne s tureckým klubom Kayseri Kaski Spor.

KOšiCE. Prvé tri vystúpenia v A–skupine Košičanky vyhrali, no v Steel Aréne potom podľahli Jekaterinburgu aj Bourges a tak už dnes večer potrebujú žlto – modré stoj čo stoj zabrať.

A z ich tábora opakovane zaznelo, že sa spoliehajú na podporu publika. Súper- Kayseri Kaski Spor – nie je pre basketbalistky Good Angels neznámy. S týmto tureckým klubom sa stretli hneď v úvode tohto ročníka Euroligy.

Nováčika, ktorý má po piatich vystúpeniach na konte dve víťazstvá, zdolali 77:69. Dnes budú mať Košičanky k dobru aj podporu z hľadiska. Hráčky Košíc veria, že v Steel Aréne nájdu opäť žičlivú atmosféru.

V Turecku hrali aj počas sviatkov

„Kayseri neprešiel žiadnou personálnou zmenou, sú v tom istom zložení. V Turecku nebola v lige prestávka, aj počas našich sviatkov sa tam hrali ligové kolá, takže tím mali pokope. Podarilo sa nám zohnať záznamy posledných zápasov súpera. Vieme aj, odkiaľ hrozí najväčšie nebezpečenstvo,“ hovorí tréner basketbalistiek Good Angels Košice Maroš Kováčik.

Američanky v drese Kayseri, Wrightová a Littleová ťažia aj zo spolupráce zo Seattlu vo WNBA, treťou do partie je naturalizovaná Američanka Sandersová.

„Mám pred očami náš zápas v Turecku. A tam súper tlačil všetko na toto trio. Verím, že sa na to pripravíme ešte lepšie ako v prvom zápase.“

Prišla strelkyňa

Good Angels posilnila minulý týždeň Američanka Jia Perkinsová. Nahradila tak krajanku Mathiesovú, ktorá v Košiciach skončila predčasne. Perkinsová je vo WNBA hráčka základnej zostavy San Antonia. Ide o strelkyňu, v uplynulej sezóne mala v priemere strelených 14 bodov na zápas.

„Rátame s Perkinsovou,“ uviedol tréner Kováčik, ktorý vie, že americká rozohrávačka má veľmi málo času na to, aby absorbovala herný systém nášho majstra.

„Bude to pre ňu nesmierne náročné. Ale ide o skúsenú hráčku a jej výhodou je, že v Európe už predtým pôsobila. Musí si zvykať za pochodu. Ale verím, že nám Perkinsová v ťažkom zápase pomôže. Má dobré strelecké štatistiky, spoza oblúka má 40 percentnú úspešnosť streľby. Bola aj v druhej najlepšie brániacej pätke sezóny vo WNBA, tak verím, že pomôže aj v obrane.“

Vrátil by sa do Infiniti arény

V Steel Aréne v závere uplynulého roka Košičanky dvakrát nepochodili. Generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský uviedol, že ak majú basketbalistky v tejto hale zotrvať, tak musia Kayseri zdolať.

„Je krásne hrať vo veľkej a modernej hale a pred toľkými divákmi, ale i teraz po sviatkoch som sa v dvoch zápasoch presvedčil, že tá naša malá hala je naším pravým domovským stánkom. Bolo to badať nielen na výsledkoch, ale aj na pocitoch dievčat. Keď vidíte, ako vychádzajú na palubovku a pozriete sa im do očí v Steel Aréne a malej Infiniti aréne, tak je to obrovský rozdiel. Pevne verím, že to už konečne v Steel Aréne prelomíme, ale poviem to nahlas, najradšej by som bol, keby sme sa vrátili do Infiniti arény. Viem, že je tu záväzok voči divákom, zvlášť ak je o basketbal taký veľký záujem, ale my potrebujeme vyhrávať. Chápem marketingové ciele, aj keď je v hľadisku 5 – 6–tisíc divákov, je to nesmierna podpora, no my sme skutočne doma v Infiniti aréne. Vrátil by som sa do malej haly bez ohľadu na to, ako to skončí s Kayseri,“ povedal kormidelník žlto – modrých.

Posila mala informácie od Piersonovej

S novou americkou rozohrávačkou Jiou Perkinsovou nastúpia basketbalistky Good Angels Košice na dnešný duel Európskej ligy.

„Viem, že prichádzam do dobrého tímu a viem, o čo v tomto zápase ide. Ešte nie som v tíme etablovaná, uvidíme, ako to bude. Poznám tri Američanky v tíme súpera, ide o tri dobré hráčky, proti ktorým som v minulosti už nastúpila. Pôsobila som krátko v Turecku a viem, že menšie družstvá sa snažia prekvapiť tie väčšie. Kvalita by mala byť však na našej strane,“ uviedla Perkinsová, ktorá nahradila v tíme krajanku Adiu Mathiesovú.

Perkinsová prišla do Košíc ešte len vo štvrtok, odvtedy absolvovala jeden zápas a minimálne množstvo tréningových jednotiek.

„Vedela som, že Košice skončili v minulom ročníku EL medzi štyrmi najlepšími tímami. Informácie o klube som mala aj od Plenette Piersonovej, čo mi samozrejme pomohlo pri rozhodovaní,“ konštatovala americká rozohrávačka, ktorá na východ metropoly pricestovala aj so svojou 9-ročnou dcérkou Aalirah.

tasr

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.