Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Košická rezereva uštedrila lídrovi prvú prehru

Sportnet|Publikované 4. okt 2006 o 00:00

Košice - Aj v treťom domácom stretnutí v I. hádzanárskej lige mužov sa presadili hráči rezervy 1. MHK, keď hostili lídra súťaže Prešov B. V kádri

šarišského celku nechýbali ani viacerí áčkari, čo iste viac nabudilo mladé družstvo 1. MHK, ktoré po bojovnom výkone vyhralo rozdielom štyroch gólov 28:24 (10:10). Kormidelník košickej rezervy Ján Hruščák mal k dispozícii iba jedenásť hráčov, lebo v rovnakom čase hrali dorastenci v Trebišove, preto mu chýbali niektorí hráči. Líder pricestoval s cieľom vyhrať, avšak jeho hráči pohybom zaostávali zo hostiteľmi, ktorým sa síce v prvom polčase strelecky až tak nedarilo, no v druhom dali osemnásť gólov, ktoré rozhodli o ich zaslúženom víťazstve. "Predpokladal som, že Prešovčania nastúpia rovnako s dorastencami ako hráme my a nepošle mužov. Keď som zbadal na rozcvičke, že proti nám nastúpia aj traja hráči Filič, Mikéci a Urban, ktorí nastúpili pred niekoľkými dňami proti nášmu áčku, bolo mi jasné, že to nebude ľahký duel. Chlapcom som povedal, že ak chceme vyhrať musíme poriadne zabrať. Teší ma, že pristúpili zodpovedne k zápasu a podali jeden z najlepších výkonov. Do prestávky to bolo ešte vyrovnané, no v druhom polčase sme našou dravosťou a rýchlosťou sa presadili a dotiahli duel do víťazného konca. Tento výsledok ma teší o to viac, že som mal k dispozícii iba jedenásť hráčov, z toho dvaja brankári. Nemal som veľa priestoru na prestriedanie. V dobrom svetle sa ukázal po zmene strán v bránke Barbarič, v poli vynikol Bokol do prestávky po nej Guzy, na pivote ožil Capík," povedal na margo víťazstva Ján Hruščák. Po štyroch kolách majú jeho zverenci na svojom konte tri víťazstvá a jednu prehru a so šiestimi bodmi sú na druhom mieste za prešovským béčkom. Pri rovnosti bodov majú Šarišania lepšie skóre. "V domácom prostredí musíme nazbierať čo najviac bodov, lebo doterajšie kolá naznačujú, že vonku to nebude ľahké bodovať. Každý celok si chráni svoj hrad. V Martine sme prehrali a ten teraz prehral v Bardejove. Aj to naznačuje, že prim bude hrať domáce prostredie. V najbližšom kole cestujeme do Považskej Bystrice, ktorá má rovnako dobrý mančaft a bude chcieť využiť výhodu domáceho prostredia. Doterajšie výsledky sú pre nás potešujúce, ale ak sa chcem udržať v tabuľke čo najvyššie musíme bodovať hlavne doma," dodal J. Hruščák. Proti lídrovi súťaže nastúpila košická rezerva v tomto zložení: Barbarič, Boháč - Bokol 10, Guzy 5, Baláž 4, Miňo 3, Capík, Styrančák, T. Urban po 2, Barabas, Kollár.