Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Košická Lokomotíva je už v pohybe

Sportnet|Publikované 15. jan 2016 o 00:00

Prvý prípravný duel odohral druholigista v Miskolci, kde si zmeral sily s účastníkom tamojšej najvyššej súťaže DVTK.

Kouča siedmeho tímu Doxxbet ligy skupiny východ Lokomotívy Košice Branislava Sokoliho sme zachytili tesne po návrate z prvého prípravného duelu v maďarskom Miskolci, kde si jeho tím zmeral sily s účastníkom najvyššej súťaže našich južných susedov DVTK.

KOŠICE. Prehra 0:2 mu síce úsmev na tvári nevykúzlila, ale neúspech s deviatym celkom OTP Bank ligy neznamená, že by bolo potrebné zvoniť na poplach.

„Je to príprava a my sa tešíme, keď si môžeme merať sily so silnejšími súpermi. To si vážime a keďže nám naplánovaný duel s naším prvoligistom z Michaloviec odpadol, takáto previerka prišla vhod,“ uviedol kormidelník.

Kapitán Košičanov Patrik Zajac ešte pridupľoval: „Hrali sme na veľmi kvalitnej umelej tráve. Podobnú na východe určite nikde nenájdeme a hoci sme pocítili naše ťažké nohy, na takom teréne sa to dalo zvládnuť. Súper nás však do koncovky nepustil, hoci nám niekoľko slušných kombinácií vyšlo. Ale sme iba na štarte, takže toto teraz nehrá hlavnú úlohu.“

Micovčák to skúša v Liberci

Lokomotíva začala prípravu vo štvrtok 7. januára vo vlastných priestoroch v Družstevnej, no absolvovali už aj výbeh na Aničku, či tréningové dávky na moldavskej umelej tráve. Nastal v ich šatni väčší prievan?

„Netrénujú s nami michalovské žolíky Leško, Macej, Gallo a Petričkovi sme umožnili polročné hosťovanie vo vedúcom tíme tretej ligy v Krásnej. Micovčák skúša šťastie v libereckom Slovane a z dvojičiek Šuľákových si ponechávame Pavla, Peter si hľadá nové pôsobisko. Naopak, do tímu by mal pribudnúť Radoslav Človečko z Krásnej, skúšame mladého Dávida Musiola z Frýdku–Místku, brankára Petra Piňa z Tatrana Prešov a Radoslava Kamenca, kmeňového hráča VSS, v jeseni hosťujúceho vo Zvolene. Do prípravy s áčkom sme ešte posunuli talentovaných dorastencov Mareka Boňka a Dávida Šipoša. Realizačný tím opustil asistent trénera Rudolf Urban, ktorý sa presunul na rovnakú pozíciu k Jaroslavovi Rybárovi do Hanisky,“ priblížil črtajúce sa zmeny športový manažér Alexander Sekula.

Sústredenie budú mať v Štrbe

Aký program pred štartom súťaže teda čaká zverencov B. Sokoliho?

„V rámci prípravy odohráme na ihrisku v Moldave súboje s domácimi, ale aj s Haniskou, VSS a Tiszaújvárosom. Zavítame do Michaloviec i Spišskej Novej Vsi a v rámci februárového herného sústredenia v Štrbe si na umelej tráve v Spišskej Belej zmerané sily s domácimi, Lipanmi a v generálke pred štartom druhej ligy s poľským druholigistom z Nowého Saczu,“ zhrnul zápasový itinerár čerstvý absolvent a držiteľ UEFA Pro licencie.

„Program je nabitý, ale chceme byť dobre pripravení hneď na prvý majstrák proti Popradu, ktorý dá odpoveď, či prienik do prvej šestky bude ešte reálny. Na šiesty Bardejov máme stratu štyroch bodov a piaty Poprad päť, takže zabrať musíme už od prvého hvizdu.“

Súvisiace články