Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Košická hádzaná má opäť katastrofický scenár

Košickí hádzanári. Budú strieľať ligové góly v novej sezóne? (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 31. júl 2014 o 22:00

Budúcnosť košickej hádzanej je veľmi otázna, v klube mesiac pred štartom extraligy ešte nezačali prípravu.

KOŠICE. O mesiac sa začne hádzanárska extraliga mužov, deväť účastníkov sa už pripravuje. Iba Košice Košičania ešte nezačali s prípravou.

Trénera oranžovo-čiernych Jána Kolesára sme sa chceli opýtať, ako prebieha príprava, s akým kádrom do nej nastúpil, aké sú ambície v novej sezóne..

Odpoveď na všetky otázky bola jediná: „Neviem povedať...“

Naozaj nemal čo. „Lebo zatiaľ nie je vôbec nič. Do dnešného dňa sa nezačalo s prípravou na novú sezónu. Ešte sa nehovorilo ani o zmluvách, takže vôbec nemám predstavu, s akým mužstvom by sme do ligy išli. S hráčmi som v kontakte, ale zatiaľ trénujú iba individuálne, v posilňovni.“

Problémom sú, ako tradične, peniaze. „Aj preto, keď som sa rozprával s prezidentom nášho klubu Martinom Farkašovským o tom, čo bude, dostal som odpoveď, že treba počkať,“ vraví tréner Kolesár, ktorý šancu na nový angažmán, keby sa naplnil katastrofický scenár, že košické mužstvo do ligy nepôjde, už asi prepásol.

„Nejaké ponuky predtým boli, ale teraz by už bolo neskoro, lebo kluby majú trénerskú otázku už uzavretú.“

Jeho rozhodnutie

Prezident 1. MHK Košice Martin Farkašovský katastrofický scenár pripúšťa.

„Hrozba, že s mužskou hádzanou v klube pokračovať nebudeme, je naozaj reálna. V najbližších dňoch budem definitívne vedieť, s akým rozpočtom do ligy pôjdeme, a či vôbec do nej pôjdeme. Ak áno, už teraz viem povedať, že rozhodne nebudeme mať v najvyššej súťaži také ambície ako v minulom ročníku, keď sme hrali o medaily. Toľko financií na to určite nedokážeme vyskladať, pretože máme záväzky voči bytovému podniku, voči doprave, a tak ďalej. Ak vyskladáme peniaze, tak to bude možno stačiť na piatich-šiestich hráčov z minulosezónneho kádra plus niekoľko starších dorastencov, s čím pôjdeme do súťaže. To je, podľa mňa, taký najreálnejší model. Navyše, hráči nemajú uhradenú ešte jednu výplatu z minulej sezóny, čo ma zaväzuje nezačať novú sezónu skôr, ako tie peniaze dostanú. Kým na to, ani na ďalšie výplaty, nebudem mať záruky, nemá zmysel pokračovať, takže z tohto dôvodu netrénujeme. Pravda, čas sa kráti, liga sa začína už o štyri týždne, ale je to moje rozhodnutie. Kým si nesplníme všetky záväzky voči hráčom a zamestnancom klubu z minulej sezóny, nezačneme s prípravou na novú sezónu,“ tvrdí Martin Farkašovský.

Na záver predsa len pridáva trochu optimizmu: „Robíme všetko pre to, aby sme na budúci týždeň začali s tréningami.“


Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.