Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košice získali Zagrapana a Drgoňa

SITA|Publikované 16. máj 2014 o 15:54

Marek Zagrapan a Adam Drgoň sa stali novými posilami HC Košice.

KOŠICE. Hokejový majster HC Košice získal pred začiatkom prípravy "na suchu" do svojich radov dve posily - útočníka Mareka Zagrapana a obrancu Adama Drgoňa.

Obaja by sa mali v pondelok 19. mája zapojiť aj do letnej prípravy. "Sme radi, že sa nám podarilo angažovať týchto skúsených a pracovitých hráčov. Po odchode Tomáša Marcinka by mal Marek Zagrapan zaujať jeho pozíciu lídra medzi strednými útočníkmi. Adam Drgoň je skúsený obranca a jeho výkony v ostatných sezónach ho predurčujú byť platným hráčom v našom tíme," uviedol na klubovom webe generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš.

Dvadsaťsedemročný Zagrapan prichádza do Košíc z Třinca, v závere tejto sezóny však hosťoval v Kladne. S Třincom získal útočník so skúsenosťami z KHL aj český titul.

Zagrapan hral v minulosti aj v zámorí, Slovensko reprezentoval na svetovom šampionáte v roku 2010 v nemeckom Kolíne, kde strelil dva góly.

Drgoň ako mládežník pôsobil v Slovane Bratislava, neskôr v rodnej Trnave, vyskúšal si nemeckú druhú ligu v tíme Lausitzer Fuchse. Po návrate hrával v Martine a posledné dve sezóny v Piešťanoch.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.