Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Košice získali Kolbu, pustili Grmana

Marek Kolba sezónu dokončí v Košiciach. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 23. nov 2011 o 23:00

Trejdy v našej hokejovej extralige nie sú časté. Včera však došlo k hráčskej výmene medzi dvoma klubmi. Košice získali obrancu Mareka Kolbu, do Banskej Bystrice sa sťahoval zadák Michal Grman.

Zaujímavé je, že k tejto výmene došlo len pár hodín pred zajtrajším extraligovým stretnutím v Steel Aréne medzi oceliarmi a baranmi.

KOŠICE. Dva extraligové kluby včera našli spoločnú reč a vymenili si svojich obrancov. Marek Koba prichádza do HC Košice z Banskej Bystrice, opačným smerom zamieril Michal Grman.

„Kluby sa dohodli na hráčskej výmene. Ide o hosťovanie hráčov do konca aktuálnej sezóny 2011/2012,“ komentoval transakciu generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš.

Marek Kolba, odchovanec Popradu, je vysoký 186 centimetrov, váži 87 kilogramov. Michal Grman, odchovanec Liptovského Mikuláša meria tiež 186 centimetrov a váži 86 kíl.

Pre porovnanie, Kolba získal v uplynulej sezóne 20 kanadských bodov, Grman 26. Marek mal v hodnotení plusových a mínusových bodov tri plusové body, Michal 36.

Markov šiesty extraligový klub

V extralige hrával Kolba okrem rodného Popradu aj v Slovane Bratislava, Žiline, v Martine, Banskej Bystrici. No a aktuálnym pôsobiskom 31-ročného beka budú majstrovské Košice.

Marek už vie, aké to je vyhrať titul. V roku 2002 a aj 2003 oslavoval zlato s bratislavským Slovanom.

V tomto ročníku 2011/2012 bol najproduktívnejším obrancom Banskej Bystrice. V 23 zápasoch dal tri góly a pri šiestich asistoval. V kanadskom bodovaní je v najvyššej súťaži len šesť produktívnejších zadákov.

Grman odohral od tohto septembra dvadsať stretnutí s bilanciou gól a päť asistencií. Michal bol v Košiciach pri posledných troch majstrovských tituloch.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.