Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Košice zasadli po jedenásty raz na basketbalový trón

Majstrovská zostava Good Angels. Košičanky po 11. krát s majstrovským titulom. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 27. apr 2014 o 22:00

Uplynulý týždeň bol pre košický šport mimoriadne úspešný. K hokejovému extraligovému titulu pridali zlato aj basketbalistky Good Angels.

Uplynulý týždeň bol pre košický šport mimoriadne úspešný. V pondelok získali extraligový titul hokejisti HC Košice a včera sa z extraligového zlata tešili aj basketbalistky Good Angels. Košičanky vyhrali našu najvyššiu súťaž jedenásty raz po sebe! Prvenstvo obhájili na horúcej ružomberskej palubovke. Zvládli štvrtý finálový duel a zvíťazili 73:61. V žlto-modrom tábore potom vytryskol gejzír radosti. Košičanky si domov viezli najcennejšiu trofej.

RUŽOMBEROK. Basketbalistky Good Angels Košice vyhrali finálovú sériu s Ružomberkom na zápasy 3:1. Posledný krok spravili zverenkyne trénerského dua Kováčik – Jankovič na palubovke súpera.

Štvrtý duel vyhrali 73:61 a do klubovej vitríny tak včera pribudla jedenásta extraligová majstrovská trofej. Košičanky naklonili misky váh na svoju stranu výrazne už v druhej a potom tretej štvrtine.

„Po skúsenostiach z prvého zápasu v Ružomberku sme vedeli do čoho ideme a k čomu sa môžeme, alebo nemôžeme nechať vyprovokovať. Baby nastúpili od prvej minúty koncentrované a Ružomberok nepustili k tomu, čím nás zdolal v prvom stretnutí na jeho pôde. Profesorským basketbalom sa v Ružomberku vyhrať nedá. Tu sa musíte o každú pozíciu pobiť. Tentoraz sa naše mladé atmosféry nezľakli. Do koša sme šli agresívne a postupne sme si vytvorili až 20–bodový náskok,“ spokojný bol po poslednom vystúpení sezóny generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

Dôležitá trojka Žirkovej

Žlto-modré viedli už 57:37, zdalo sa, že v poslednej štvrtine sa bude len dohrávať, ale domáce stretnutie zdramatizovali. Dotiahli sa na rozdiel šiestich bodov. Definitívne ich pochovala trojka Zuzany Žirkovej.

„Žirková potvrdila, že bez ohľadu na to, koľko trénuje, jej úroveň je niekde inde. Musím však povedať, že zbytočne skoro sme začali hrať na 24–sekundový útok a zdržiavať. Ak by sme pokračovali v tom, čo nám prinieslo náskok, tak vyhráme výraznejšie. Takto ešte Ružomberok zacítil šancu. Až prišla Zuzkina trojka. To sú skrátka jej strely.“

Generálny manažér košického klubu sa včera dočkal jedenásteho víťazstva v našej najvyššej súťaži.

„Toto prvenstvo sa nerodilo ľahko, ale to nám bolo jasné už po tom, ako z tímu po skončení Euroligy odišli legionárky Perkinsová, Osipovová a Abdiová. Navyše, zdravotné problémy od januára trápili Krivačevičovú. Kaizerová, ktorá zahrala v poslednom stretnutí veľmi dobre si v prvom finálovom stretnutí zranila koleno. Aj preto to nebola jednoduchá séria. Táto sezóna bola dlhá. Všetkých nás stála veľa síl. V januára sme museli prekopať skladbu nášho tímu. Z tohto pohľadu trénerovi niet čo závidieť. My sme pôvodne nemali v pláne robiť so zostavou také veľké šachy. Ale odchody Kupčíkovej či Piersonovej nás k tomu dotlačili. Splnili sme tri zo štyroch vytýčených cieľov. V Eurolige sme si to sami zbabrali domácou prehrou s Kayseri. Potom sme natrafili v play–off na veľmi silného súpera,“ dodal generálny manažér Good Angels.

Fakty

Ružomberok - Good Angels Košice 61:73 (27:35)

Konečný výsledok série 1:3, Košice získali titul.
Najviac bodov za Ružomberok: Kmeťová 14, D. Baburová a Brezániová po 14.
Košice: Žirková 13 (3 trojky), Hruščáková 10, Kiššová 9, Krivačevičová 6, Bojovičová 0 (Kizerová a B. Bálintová po 15, Zietarová 5, G. Nagyová 0).

red.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.