Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košice skúsia prerušiť čiernu sériu v Dunajskej Strede

Peter Šinglár. Košický kapitán (v strede) už Liberec nerieši... (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 1. aug 2014 o 22:00

Pred zápasom Košičanov na Žitnom ostrove nebudeme radšej príliš zabŕdať do štatistík.

Pred zápasom Košičanov na Žitnom ostrove nebudeme radšej príliš zabŕdať do štatistík a rozoberať vzájomnú bilanciu dvoch žlto-modrých rivalov, lebo to nemá žiaden význam. Aj tak z posledných súbojov MFK na dunajskostredskej pôde (s ročnou prestávkou, keď bola druholigová), nie sme veľmi múdri (1:0, 0:2, 0:0 - z pohľadu MFK), či sa tam Košičanom darí, alebo naopak.

KOŠICE. „Naozaj, tie výsledky z Dunajskej Stredy z minulých sezón nie sú vôbec podstatné, lebo u nich sa od nášho posledného zápasu veľa zmenilo,“ nechce otvárať knihu spomienok na minulosť ani kapitán košického mančaftu Peter Šinglár.

„Pred nami je nový zápas, v ktorom bude všetko otvorené. Úrovni určite môže pomôcť aj dobrá divácka návšteva, a sám som zvedavý, koľko ľudí V Dunajskej Strede na zápas príde. Hoci budú povzbudzovať svojich, aj nám to pomôže, lebo pred väčšou kulisou sa hrá aj súperovi lepšie,“ vraví najskúsenejší košický hráč, ktorý v minulom kole Fortuna ligy pauzoval.

„V Európskej lige v Liberci som si podvrtol členok, ale už je všetko v poriadku, na zápas v Dunajskej Strede som pripravený nastúpiť.“

Vyhliadky nie sú ružové

Aj keď imidž Košičanov kazí šesťzápasová séria prehier na začiatku sezóny, v Čermeli to ešte neberú nijako dramaticky. Hoci v kabíne MFK je počas sparných letných dní možno ešte trochu dusnejšie ako vonku.

„Samozrejme, v kabíne sa všetko rozoberá, tréner nás nabáda, aby sme viac pracovali, aby sme boli na ihrisku koncentrovanejší, aby sme dôslednejšie plnili jeho pokyny, aby sme si na tom dali viac záležať. Nejaká debata, že sa to musí zlepšiť, v šatni prebehla, a prirodzene aj ja, ako kapitán, som mal k tomu čo povedať.“

Len či sa to Košičanom podarí aplikovať v praxi, lebo pohľad do spätného zrkadla ani vyhliadky do najbližšej budúcnosti nie sú veľmi ružové.

Po Dunajskej Strede privítajú futbalisti MFK doma Slovan, potom hrajú v Trenčíne a v Čermeli s Trnavou.

Nie sú obavy, že čierna séria prehier sa môže ešte predĺžiť? „Samozrejme, všetko je možné,“ priznáva Peter Šinglár.

„Každý vraví, že máme pred sebou ťažké zápasy, ale my sme presvedčení, že v našej lige sa dá hrať, aj vyhrať, s každým, a chceme to potvrdiť aj dnes v Dunajskej Strede, ten nepriaznivý vývoj zastaviť a otočiť. Potrebujeme konečne chytiť prvé body a posunúť sa dopredu, hlavne psychicky. Určite to čoskoro príde, a je jedno, aký zápas a s kým hráme, či sú to aj pohárové mužstvá Slovan, Trenčín alebo Trnava.“

Pozerajú sa na seba

Pohárový súper Košičanov (v 2. predkole Európskej ligy UEFA) Slovan Liberec „vyfasoval“ v rumunskom Giurgiu trojku (bez gólovej odpovede), čo tiež o niečom svedčí.

Minimálne o tom, že Košičanov môže výpadok so Severočechmi aspoň trochu mrzieť. „Dvojzápas s Libercom je už minulosťou, a je tak, ako je, s tým už nič nespravíme. Teraz je už zbytočné polemizovať o tom, či sme mohli cez Liberec postúpiť. My máme svoje problémy, a ako ukázal výsledok v Giurgiu, oni ich majú tiež. My sa musíme v prvom rade pozerať na seba, a u nás je skutočnosť taká, že stále nevyhrávame, ani po zápasoch s Libercom. Hľadáme najlepšiu zostavu, aby sa do nej vrátila herná pohoda z jesene. Pevne verím, že sa nám to podarí,“ vraví Peter Šinglár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.