Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Košice si udržali Pačindu aj Tofiloskeho

Darko Tofiloski ostáva v košickom drese. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 21. jan 2014 o 14:23

Brankára Tolfiloskeho chcela skúšať Sparta Praha, nakoniec macedónsky reprezentant ostáva v Košiciach.

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.

KOŠICE. Slovenský corgoňligový klub MFK Košice predĺžil v utorok zmluvy s dvomi futbalistami.

Brankár Darko Tofiloski sa dohodol v Čermeli na ročnom kontrakte, útočník Erik Pačinda bude pôsobiť v drese MFK do konca roka 2015.

O Macedónca Tofiloského prejavila v uplynulých dňoch záujem aj Sparta Praha, kde mal absolvovať testy. Na Letnú však vo štvrtok prišiel na hosťovanie Martin Dúbravka zo Žiliny, čím sa voľný post zaplnil.

Nebol by jednotkou

Tofiloski sa rozhodol ešte predtým, ako sa mal vybrať na testy do pražskej Sparty.

Dôvody sú celkom logické, na Letnej by v konkurencii Mareka Čecha a Tomáša Vaclíka asi nebol brankárskou jednotkou, a to by mohlo jeho ďalšej kariére iba ublížiť.

„Nestojí to iba na tom. Vedenie Sparty totiž chcelo predať jedného zo svojich brankárov, ale keďže zatiaľ k tomu nedošlo, nepotrebujú brankársku otázku riešiť. Ale je pravda, že pokiaľ by tam Darko nebol jednotkou, tak by to preňho nemalo žiaden význam. Momentálne je zbytočné, aby tam išiel na skúšku, no nie je to bezpredmetné, lebo záujem Sparty naďalej trvá a keď to nevyšlo teraz, možno sa jeho prestup podarí zrealizovať v lete. A pre nás by to bolo ešte lepšie,“ vraví prezident MFK Košice Blažej Podolák.

Ostáva aj Pačinda, Duda otázny

S Košičanmi predĺžil kontrakt aj stredopoliar Erik Pačinda, ten až do konca roka 2015.

„On vonku nemal nič. Ani nemohol mať, keďže bol dlhšie zranený. Potrebuje sa opäť dostať do formy, keď chce získať nejaký nový angažmán. A hovorím, že hráči, ktorí s nami podpíšu aj dlhodobejší kontrakt, sa nemusia báť, že ich budeme nútiť, aby u nás zostali. Keď sa objaví dobrá ponuka, nebudeme im brániť v odchode,“ tvrdí prezident MFK.

Malou výnimkou je možno reprezentant do 21 rokov Ondrej Duda, ktorý podľa vedenia klubu ešte nedozrel na zmenu dresu.

No keďže chce odísť za každú cenu, bol odstavený na vedľajšiu koľaj a nefiguroval ani v zostave MFK v troch doterajších prípravných zápasoch.

„Prišiel na zraz zranený, takže ani nemohol naplno zaberať. Navyše, chcel nejaký čas na rozhodnutie. A pokiaľ tréner nemá istotu, že tu zostane, tak je zbytočné, aby ho v prípravných zápasoch staval,“ vysvetľuje Blažej Podolák.

Súvisiace články