Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Košice potrebujú na 4. miesto tri body s Ružomberkom

Peter Šinglár. Záver sezóny si košický kapitán (vpravo) konečne užíva. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 19. máj 2014 o 22:00

Keď Košice v predposlednom kole Corgoň ligy vyhrajú, poistia si nečakane vysokú pozíciu v tabuľke.

KOŠICE. Keď sa tu Radoslav Látal vlani na jeseň objavil, futbalisti MFK Košice boli po sérii prehier, po ktorých sa verejnosť domáhala zmeny názvu klubu - na MFK Košice 01.

Látal vedel, že pôjde aj do určitého rizika, čo pod ňou nájde. Základný strategický plán bol obísť miesta, kde sa bojuje o ligové prežitie.

Napokon sa z toho vykľul celkom zaujímavý angažmán, ktorý jeho začínajúcej trénerskej povesti nemôže ublížiť.

Triumf v Slovenskom pohári a 4. miesto v lige, veď je to napokon sezóna superlatívov! Aj keď nad 4. miestom v lige je ešte otáznik. Vypariť sa však môže po dnešnom (o 17.30 h v Čermeli) víťazstve nad Ružomberkom.

Jedna lastovička leto nerobí

V pohárovom období bol Ružomberok vo vzájomnej konfrontácii s (aj podľa trénera favorit. Ale odvtedy sa časy trošku zmenili.

Ruža zvädla v pohári aj v lige, a z ašpiranta na európske súťaže je medzi tuctom ligistov v podstate tuctové mužstvo.

Ale jej sobotňajšie víťazstvo 5:0 nad Myjavou musí byť pre Košičanov mementom, že dnes sa ešte môžu natrápiť.

„Možnože to teraz vyzerá tak, že sa to viac naklonilo na našu stranu, že sme na tom momentálne výkonnostne lepšie ako Ružomberok, takže asi ani náš tréner ho do pozície favorita už asi nestavia. Ale na to sa ho musíte opýtať,“ vyzval nás košický kapitán Peter Šinglár.

„Ten ich posledný výsledok, 5:0 s Myjavou, je možno trošku varovaním, ale myslím si, že jedna lastovička, respektíve zápas, ešte leto nerobí. Tréneri si súpera na videu určite rozoberú a dobre nás naňho pripravia. Každý zápas sa začína za stavu 0:0, a je len na nás, aký bude konečný výsledok. Budeme sa snažiť vnútiť súperovi našu hru a donútiť ho k chybám. Chceme vyhrať a urobíme preto maximum, aj keď síl je v závere sezóny už menej a máme aj dosť zranených.“

Môžu si to užívať

Nejaké rezervy sa však vždy dajú vyžmýkať, a pre profíka predsa už nemôže byť ani problém hrať dva zápasy v týždni.

„Veru nie. Aj ja vravím, že radšej hrať ako trénovať,“ nemá s tým problém ani ostrieľaný harcovník Peter Šinglár, ktorý však nečakal, že dnešný zápas s Ružomberkom môže byť, po pohárovom finále, ďalší zápas sezóny.

„Finále sezóny? Berme to radšej tak, že je to zápas, či skôr vrchol, týždňa,“ pousmial sa košický kapitán.

„Pripravujeme sa naň tak, ako na každý zápas, a verím, že z toho, že v ňom hráme o štvrté miesto, nebude žiadna veľká nervozita. Veď lepšie je hrať o štvrté miesto ako o zostup. Po tých rokoch, keď sme sa trápili v bojoch o udržanie v najvyššej súťaži, si to teraz v závere sezóny na ihrisku môžeme užívať. Sú to veľmi príjemné pocity, len škoda, že nehráme v lige ešte o vyššie priečky...“

So štvrtou priečkou musí byť spokojnosť aj u fanúšikov, aj keď sú to stále len pocity hŕstky, pretože ako ukázal zápas Dunajskou Stredou i predtým s Trenčínom, ani pohárový triumf nemal nejaký zásadný pozitívny účinok, stále ich do Čermeľa chodí žalostne málo.

„Asi nerobíme také pekné výsledky, aby ich chodilo viac,“ poznamenal lakonicky Peter Šinglár.

MFK Košice v Corgoň lige

Umiestnenia Košičanov po návrate do najvyššej súťaže

Sezóna 2006/07 - 3. miesto
Sezóna 2007/08 - 6. miesto
Sezóna 2008/09 - 4. miesto
Sezóna 2009/10 - 11. miesto
Sezóna 2010/11 - 10. miesto
Sezóna 2011/12 - 11. miesto
Sezóna 2012/13 - 5. miestoAutor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.