Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Košice podľahli Slovanu 0:1

Hráč Košíc Šačir Redžepi (vľavo) a Ondřej Smetana zo Slovana. (Autor: TASR/František Iván)
SITA|Publikované 11. mar 2012 o 15:40

Futbalisti MFK Košice podľahli v 21. kole Corgoň ligy na domácom ihrisku bratislavskému Slovanu 0:1.

KOŠICE. V silnom vetre začali aktívnejšie hostia, no v úvodnej päťminútovke nič nevymysleli. Naopak, v 7. min si Viazanko dobre nabehol za obranu Slovana, no jeho strelu Putnocký zneškodnil. Po štvrťhodine hry Grendelova prudká strela vystrašila Tofiloského, no na skóre sa nič nemenilo.

V 18. min mal najväčšiu šancu prvého polčasu domáci Isola, keď jeho bombu zvnútra šestnástky Putnocký s námahou vyrazil na žrď. V 30. min skončila Mészárosova strela iba v náruči Tofiloského. Napriek tomu, že domáci hrali proti silnému vetru, boli do prestávky futbalovejším mužstvom ako favorizovaný Slovan, ktorý si nevypracoval prakticky ani jedinú vyloženú šancu.

Po prestávke, aj s podporou vetra, boli domáci ešte aktívnejší, no dve Viazankove strely Putnocký chytil a v 52. min Sekuličov pokus s námahou vyrazil na roh. Po hodine hry sa Diaby vyhol ofsajdovej pasci, bežal na Putnockého, no ten v poslednom okamihu vystihol jeho kľučku. V 62. min si Bratislavčania vypracovali najväčšiu šancu stretnutia, keď

osamotený Smetana netrafil na päťke loptu. Slovanistov však táto šanca nemusela mrzieť, o šesť minút neskôr po Pilievovej nahrávke Mészáros strelil gól, keď využil nedorozumenie stopéra Redžepiho s brankárom Tofiloskim.

Záverečný tlak Košíc už vyložené príležitosti nepriniesol, iba dve strely Pačindu a Šinglára, ktoré skončili v náručí Putnockého. Slovan si po priemernom výkone pripísal veľmi šťastné víťazstvo.

Ladislav Šimčo, tréner Košíc: "Na Slovan sme sa pripravili po taktickej stránke dobre, bohužiaľ aj napriek tomu sme prehrali 0:1. Nie vždy je ten výsledok spravodlivý a dnes by tomuto zápasu svedčal iný. Slovan však preukázal svoje skúsenosti, zvíťazil a pokračuje v boji o titul. Držím mu palce v ďalších súbojoch."

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "V danej situácii sú to pre nás zlaté body. Košice hrajú doma dobre, majú technické mužstvo. Ich tlak sme nejako prežili, pričom zápas rozhodol jeden gól. Nakoniec ho dal najmladší a zároveň náš najlepší hráč Karol Mészáros. Gratulujem mu ku prvému ligovému gólu, pretože je to mladý perspektívny hráč a som rád, že rozhodol práve on. Verím, že to tímu pomôže, pretože nám chýba zo základnej zostavy sedem až osem hráčov. O to viac si cením toto víťazstvo."

ico

Fakty

MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 68. K. Mészáros, ŽK: 86. Kopúnek (Slovan), rozhodovali: Jaška - Balko, Mikulaj, 2040 divákov

Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth (84. Škutka), Redžepi, Kavka, Sekulič - Isola, Šinglár - Karas (66. Pačinda), K. Kuzma (84. Pukata), Viazanko - Diaby

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Dosoudil, Had, Kolčák - K. Mészáros, Milinkovič, Kopúnek, Grendel (81. Jánošík) - Smetana (88. Szarka), Šebo (46. Piliev)