Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Košice nedostali gól ani v pohárovom semifinále v Ružomberku

(Autor: SITA)
Sportnet|Publikované 8. apr 2014 o 16:27

Futbalisti MFK Košice remizovali v prvom semifinále Slovenského pohára na Liptove 0:0.

RUŽOMBEROK, KOŠICE. Nerozhodným výsledkom 0:0 sa skončil utorkový prvý semifinálový duel slovenskej pohárovej futbalovej klubovej súťaže Slovnaft Cup 2013/2014 medzi MFK Ružomberok a MFK Košice.

Prvý polčas odohrali corgoňligisti bez výraznejších šancí. Po zmene strán sa domácim Ružomberčanom podarilo zatlačiť hosťujúci tím, ale po hodine hry Zreľák zblízka trafil iba do brankára Tofiloského.

O päť minút neskôr ten istý hráč nepochodil opäť, keď obrana súpera zastavila jeho útočnú snahu.

Na opačnej strane neuspel ani Šinglár, ktorý tesne minul bránku P. Kováča. V ďalšom priebehu nepremenili šance ani Ďubek a striedajúci Kotora, prvé semifinále sa tak skončilo remízou.

Odveta je na programe v utorok 15. apríla o 16.30 h v Košiciach.

Hlasy po zápase

Jozef Chovanec, tréner MFK Ružomberok: "Obe mužstvá cítili dôležitosť stretnutia. Vedeli, čo by znamenalo, keby inkasovali a tiež aj čo by znamenal každý strelený gól. Bol to taktický boj. Máme problémy so zostavou, hlavne v ofenzívnej časti, kde nám chýba potrebná kvalita."

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: "Bolo to typické pohárové stretnutie. Málo šancí, nikto nechcel dostať gól. Myslím si, že séria sa bude rozhodovať u nás až do poslednej minúty. Každý vie, o čo sa hrá, a to aj bolo na ihrisku vidieť. My sme dobre bránili, nechceli sme inkasovať. Stále je to otvorené, päťdesiat na päťdesiat."

MFK Ružomberok - MFK Košice 0:0

ŽK: 32. A. Lovás, 43. Zošák - 40. Pačinda, 76. Viazanko, rozhodovali: Kružliak - Somoláni, Sluk, 1 513 divákov

Ružomberok: P. Kováč - Nosek (79. L. Lupták), Adamovič, D. Kružliak, P. Maslo - M. Nagy - Zreľák, Ďubek, Zošák (89. Serečin), R. Bartoš - A. Lovás (57. Kotora)

Košice: Tofiloski - Korijkov, P. Kavka, Bašista, Sekulič - Šinglár - Viazanko, Bukata, Pačinda (71. L. Djordjevič) - J. Novák (90. Huk), Haskič (83. Ostojič)