Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košice iba remizovali

Sportnet|Publikované 6. dec 2005 o 23:00

Košice - Hokejová St extraliga mala včera na programe stretnutia 33. Kola. V domácom prostredí sa príliš nedarilo dvojic východniarov. Popradčania

prehrali so Zvolenom, no udržali si post lídra súťaže. Tvrdým orieškom bol pre Košičanov Martin, ktorý si z metropoly východy odniesol cenný bod.

Košice - Martin 5:5 po predĺžení (0:1, 3:2, 2:2 - 0:0)

Košičania v stretnutí s Martinom nenadviazali na predchádzajúce domáce výkony. Posledný tím extraligy bol na ich ľade v nejednom prípade aktívnejším tímom. V 9. min. išiel Martin do vedenia zásluhou Podstavka. Recept na prekonanie Rovnianka hľadali domáci až do 23. min., keď v presilovke vyrovnal Kmiť. V 29. min. však Petrík kapituloval po druhý raz z hokejky Peutela. Hvila síce potom v oslabení vyrovnal, ale ešte v 2. tretine dostal svoj tím do vedenia po tretí raz v stretnutí po prečíslení v oslabení Beran. O 14 sekúnd na to Sabol vyrovnal. Aj v tretej dvadsaťpäťminútovke sa Košičania zahrávali s ohňom. Martin šiel najprv do dvojgólového vedenia, keď najskôr Klepáč a po ňom Saliji v presilovke prekonali Petríka. Až potom prišiel finiš modro-bielych. Bartoš v presilovke znižoval na rozdiel gólu a kapitán Kledrowetz vydoloval vyrovnávajúcim aspoň bod.

Góly: 23. Kmiť (Kledrowetz), 33. Hvila (Horáček), 38. Sabol (Horáček), 55. Bartoš (Dravecký), 59. Kledrowetz (Lipiansky) - 9. Podstavek (G. Saliji, Kolba), 29. Beutel (Podstavek, Beran), 38. Beran (T"r"k, Vantroba), 43. Klepáč (Török), 53. G. Saliji (Vantroba, Koložváry), vylúčení: 11:12 na 2 min, navyše: G. Saliji 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: J. Konc - Bednár, Gajan, 1550 divákov. Košice: I. Petrík - Kledrowetz, M. Varga, Bodnár, Podhradský, Horáček, Topoli - Dravecký, P. Bartoš, Kmiť - Lažo, Lipiansky, Vostřák - Hvila, Ľ. Sabol, Šimurda - Jenčík, Michal Lukáč, M. Slovák. Martin: Rovnianek - Cebák, Klepáč, Kolba, Vantroba, Ratveiský, Šimka, Stolárik - Török, Beran, Važan - Podstavek, Koložváry, G. Saliji - Beutel, Kuric, Hanes - Holečko, Zetík, P. Tabaček.

Najlepší: nikto

(tt)

Poprad - Zvolen 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Úvodná desaťminútovka bola obojstranne opatrná, aj keď opticky mali navrch domáci. V 10. min. sa hosťujúci Weissmann vo vlastnom oslabení dostal do brejku, ale Hurajt jeho pokus vyrazil. O dve minúty však už najproduktívnejší Zvolenčan nezaváhal, keď delovkou rozvlnil sieť. Druhá tretina patrila celkom jasne podtatrancom. V 27. min. spálil vyloženú príležitosť Kroták a onedlho ho napodobnil Jasovský, ktorý neskóroval napriek tomu, že už mal na ľade položeného Šimonoviča. Tlak domácich sa stupňoval, ale vyrovnanie nepriniesla ani viac ako minútová presilovka o dvoch hráčov. Aj záverečná tretina sa odvíjala v réžii Popradčanov. Tých však odchovanec popradského hokeja Šimonovič, privádzal často do zúfalstva. Ani záverečná power-play vytúžený gól nepriniesla a tak Poprad po druhýkrát v sezóne na vlastnom ľade podľahol Zvolenčanom.

Gól: 12. Weissmann (Šechný, Babka), vylúčení 3:8 na 2 min., Škovira (Poprad) 5 + DKZ za pichanie, presilovky a oslabenia 0:0, pred 1682 divákmi rozhodovali D. Konc - Mášik, Kubuš.

Najlepší hráči: Hurajt, Kroták, Pavličko

Poprad: Hurajt - Michal Segľa, Fabian, Kumstát, Vorobel, Valečko, Javín, M. Turan, Bambúch - Škovira, Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Piatak (21. Haščák) - P. Segľa, J. Faith, Martin Segľa - Zavacký, M. Haščák, Smolka. Od 21. min. Poprad bez 4. útoku.

Zvolen: Šimonovič - Škuta, Babka, Štork, Bonni, Velebný, Stančok, od 18. Ščibran - Paciga, Šechný, Weissmann - Cibuľa, Gašpar, Hanzal - Mahdalík, F. Turek, L. Jurík

(riso)

Zostávajúce výsledky

Žilina - Skalica 4:1 (1:0, 3:1, 0:0), góly: 8. Melicherčík, 26. Kusovský, 30. S. Gron, 31. Kusovský - 34. Zajac, vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Senko 10 min za napadnutie zozadu - Jozef Liška 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: R. Lauff - Halecký, Miľovčík, 1318 divákov.

Lip. Mikuláš - Slovan 2:5 (0:1, 1:1, 1:3), góly: 28. Šebo, 48. Žemlička - 9. Just, 39. D. Pašek, 46. Hujsa, 55. Jánoš, 58. Hujsa, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Hujsa a Jánoš obaja Slovan) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: R. Jung - Bulko, Valach, 1345 divákov.

Nitra - Trenčín 0:0 po predĺžení

Pred 2960 divákmi rozhodovali: Baluška - Galamboš, Pavlovič, Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.