Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Košice i Poprad nerozhodne, Spišiaci s debaklom

Sportnet|Publikované 15. okt 2002 o 22:00

Bratislava (TASR/SITA) - Hokejová Slovenské telekomunikácie extraliga pokračovala včera stretnutiami 15. kola:L. Mikuláš - Košice 3:3 po predĺžení

L. Mikuláš - Košice 3:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)

Hostia začali zostra a hneď v prvej minúte musel Laco likvidovať samostatný nájazd. Potom sa prebudili domáci, keď pri presilovke v 12. min Bartánus trafil z prvej do odkrytej časti bránky po peknej prihrávke Devečku. V 19. min opäť zakombinovala táto dvojica a Devečka zvýšil na 2:0. V druhej tretine domáci nepochopiteľne poľavili a v 25. min Ihnačák po prihrávke Sabola spoza brány znížil. V 29. min hostia využili presilovku, keď si obranca Vantroba nakorčuľoval pred bránku a vyrovnal. Hneď v prvej minúte tretej časti Krotákovu strelu brankár Laco neudržal. Snahu domácich o vyrovnanie korunoval Trochta, ktorý odrazený puk po strele Droppu z otočky poslal za chrbát Šimonoviča. V predĺžení gól nepadol, napriek tomu, že Košičania mali výhodu presilovej hry, Laco však chytil čistú gólovú šancu po strele Krotáka do lapačky.

Góly: 12. K. Bartánus, 19. Devečka, 44. Trochta - 25. M. Ihnačák, 29. Vantroba, 41. Kroták.

L. Mikuláš: Laco - Smerčiak, Fatyka, M. Droppa, J. Bača, Devečka, Urban - Sakáč, J. Pleva, Šebo - R. Školiak, Trochta, R. Huna - K. Bartánus, Kohút, T. Krátky. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Vorobel, M. Segľa, Ščibran, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, K. Kováč - Gajdoš, Troliga, Holečko. Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Krpelec, Valach, 1600 divákov.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Na zápas sme nastúpili dosť nekoncentrovane, mali sme slabší pohyb a viazla kombinácia. V druhej tretine sme prevzali iniciatívu a vyrovnali dvojgólový náskok súpera. Škoda, že po našom treťom góle sme nevyužili šance. V závere bolo veľa nepremenených príležitostí na oboch stranách. Cítime sa ukrivdení, že v predĺžení nám hlavný rozhodca neuznal gól, keď tesne predtým čiarový rozhodca odpískal domácim veľa hráčov na ľade."

Poprad - Žilina 5:5 (3:3, 1:0, 1:2)

Poprad - Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán a dlho bez gólovej príležitosti. Hostia zo Žiliny sa zamerali na prehustenie stredného pásma, ale v 9. min. po prvý krát inkasovali, keď sa z bezprostrednej blízkosti presnou strelou do šibenice presadil Verčík. Gólom naštartovali Podtatranci gólostroj, ktorý sa zastavil až v 14. min. V 10. min. totiž Štefanka druhým gólom vyhnal Vojteka z brány a o tri minúty neskôr zasunul puk za Kožucha Kolba. Hostia však medzitým Lažom znížili a v 14. min. v rozpätí niekoľkých sekúnd dvoma gólmi dokonca vyrovnali stav stretnutia. Najprv Krajči vyšachoval celú obranu policajtov a vzápätí Šafárik po ďalšej hrúbke v domácej obrane z ničoho nič vyrovnal. Druhú tretinu začali hostitelia aktívnejšie, ale po Verčíkovom góle opäť prestali na niekoľko minút hrať. Klempa v domácej svätyni sa mal čo obracať a v 35. min. bravúrne zneškodnil veľkú príležitosť Žilinčanov. Posledná tretina patrila hosťom a Lažo v 43. min. tvrdou strelou opäť vyrovnal, keď mu domáci hokejisti poskytli dostatok priestoru i času na manévrovanie a následné presné zakončenie. Rozháraný hokej s množstvom nepresností sa hral až do záverečných sekúnd. Popradčania sa síce ešte raz dostali do vedenie, keď v 52. min. šikovne počas presilovky tečoval puk Palovčík. O štyri minúty neskôr mohol spečatiť víťazstvo hostiteľov P. Segľa, ale z trestného strieľania po hodení hokejky Kožuchom sa do streleckej listiny nezapísal. Záverečná 12 sekundová power-play vyšla hosťom dokonale a tri sekundy pred koncom Šafárik predsa len vyrovnal. V predĺžení už sklamaní diváci gól nevideli a tak si v slabom zápase podelili súperi po bode.

Góly: 9. a 24. Verčík, 10. Štefanka, 13. Kolba, 52. Palovčík - 12. a 43. Lažo, 14. a 60. Šafárik, 14. Krajči. Vylúčení 5:6. Presilovky 1:0. Pred 1440 divákmi rozhodovali Beniač - Mihalecký, Miľovčík. ŠKP POPRAD: Klempa - R. Gavalier, Jurco, Kolba, M. Tomas, Barto (49. Rusnak), Gallo - Petricko (28. Valigura), Kollár, Vercík - P. Segla, Palovcík, Misál - Štefanka (28. Petricko), Klouda, R. Tomas. MsHK ŠKP Žilina: Vojtek (10. Kožuch) - Kusovský, Škorvánek, Lukác, Procházka, Pozdnik, Kramný - Mucha, Beran, Rehák - Kazda, Húževka, Stránovský - Šafárik, Hreus, Lažo - Polanský, Krajci, Oravec.

Ján Šterbák (tréner Popradu): "Zohrali sme najslabšie stretnutie tejto hokejovej sezóny, zápas nespĺňal kritériá extraligovej úrovne. Hralo sa bez nasadenia, individuálne činnosti boli na nízkej úrovni. Ťažko sa to hodnotí a nemám k tomu viac čo dodať."

Richard HUDEČEK

Slovan - Spišská Nová Ves 11:2 (4:1, 4:1, 3:0)

Slovan začal exelentne a už v 4. minúte viedol 2:0, pričom nečakanú prehru na Spiši začal nováčikovi splácať už v 48. sekunde, keď skóre otvoril Hudec. Slovan potom nepribrzdil ani gól Kristiána z presilovky, pretože v ďalších minútach sa mu naskytla šanca dvakrát po sebe z početnej výhody o dvoch hráčov a Bratislavčania obe využili. Gólový apetít Slovana mal pokračovanie aj v druhej 20-minútovke a po siedmom presnom zásahu Mrenu v 30. minúte, ktorého skvelou zadovkou uvoľnil Pavličko, sa znechutený brankár Petrík nechal vystriedať. Ani jeho nástupca Sopko však nemal šťastný úvod, pretože už po dvoch minútach inkasoval ôsmy gól, ktorý v oslabení zaznamenal Pavlas. Šance však mali aj hostia, až na Dianov gól z presilovky, si ale s ďalšími poradil Rybár. Hra mačky s myšou pokračovala ja v záverečnej tretine a v 53. minúte Rataj vypočul volanie tribún po desiatke. Ani to ale nebol koniec, lebo už o 19 sekúnd Kapuš pridal jedenásty gól a mnohé ďalšie šance zostali ešte nevyužité.

Góly: 1. Hudec, 4., 32. Pavlas, 13. Lipiansky, 14. Hurtaj, 23. Halaj, 29., 53. Kapuš, 30. Mrena, 43. Macho, 53. Rataj - 11. Kristián, 25. Dian.

Slovan: Rybár (41. Ondrejka) - Pavlas, Šafařík, V. Vlk, Jendek, Seman, Javín - Rataj, Ľ. Hurtaj, Junas - Hudec, Lipiansky, Kapuš - Mrena, Halaj, Pavličko. Sp. Nová Ves: Petrík (30. Sopko) - Sadiki, Gríger, Zajac, P. Žec, V. Turan, Valečko, Bambúch, Nižňanský - L. Sax, Filip, Mravec - M. Dian, Kristián, I. Liba - Galovič, R. Ilavský, Krausz - Muránsky, Hopkovič, Goldberger. Rozhodovali: Kontšek - Jung, M. Novák, vylúčení: 6:7, navyše: Bambúch (Spišská Nová Ves) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, 3121 divákov.

Trenčín - Martin 7:1 (3:0, 1:0, 3:1). Góly: 3. Kukumberg, 5. a 53. Sejejs, 13. Kováčik, 38. Melichárek, 49. Kóňa, 49. Galvas - 50. Mahdalík. Rozhodovali: J. Konc - Civáň, Mášik, vylúčení: 4:5, navyše Važan na 10 min, Šimurda na 10 min - J. Kováčik na 10 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 3718 divákov.

Skalica - Zvolen 3:2 (2:0, 1:1, 0:1). Góly: 7. Višňovský, 10. Ružička, 25. Hartmann - 22. Kolník, 59. Jánoš. Rozhodovali: Baluška - Čavojský, Pavlovič, vylúčení: 6:7, navyše: Majeský (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, 2850 divákov.