Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Košice hrajú proti nemeckému Kolínu o tretie miesto

Košický obranca v súboji o puk. Juraj Cebák (vľavo) je oporou defenzívnych radov. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 7. okt 2014 o 22:00

V stredu o 17.30 hrajú hokejisti HC Košice na ľade v Steel Aréne súboj o česť.

V zápase A-skupiny hokejovej Ligy majstrov vyzvú nemecký Kolín. Aby oceliari svojho súpera v tabuľke preskočili, potrebujú vyhrať v riadnom hracom čase. S prestížnou ligou sa chcú Košičania rozlúčiť víťazstvom.

KOŠICE. V prvom meraní síl medzi Košicami a Kolínom videli diváci v Nemecku veľmi vyrovnaný a dramatický zápas, ktorý sa skončil tesným víťazstvom domácich 2:1.

Nemci ešte živia teoretickú nádej na postup z druhého miesta, no zverenci trénera Antona Tomka majú tiež o motiváciu postarané.

„Vieme, čo môžeme od nich očakávať. Bude tam veľa osobných súbojov a pokiaľ nám vydrží forma v obrane, môžeme pomýšľať na dobrý výsledok. To tretie miesto by pre nás bolo určite lepšie a zároveň by to bola lepšia rozlúčka s Ligou majstrov pred našimi divákmi,“ prezradil Juraj Cebák.

Pozitívom cenné skúsenosti

V posledných dvoch zápasoch LM získali košickí hokejisti štyri body a o to viac teraz mrzia tesné prehry o gól v prvých troch dueloch.

„Odohrali sme dobré zápasy a vždy to bolo bohužiaľ o gól. Všetkých asi najviac mrzí, že nám v tých dueloch chýbal jeden gólik k remíze a zisku minimálne jedného bodu,“ povedal košický obranca.

„Bolo skvelé, že sme mali možnosť vyskúšať si európsku ligu. Každý získal nejaké skúsenosti a videl, ako sa hrá v iných súťažiach. Práve toto bolo pre nás asi najväčšie pozitívum, ktoré si odtiaľ odnášame,“ zhodnotil J. Cebák.

Konfrontácia s fínskym, nemeckým a českým hokejom jasne ukázala, kde sú naše slabiny a v čom jednotlivé súťaže dominujú.

„Fíni hrali veľmi rýchly, technický hokej, dobre korčuľovali, mali sme čo robiť, aby sme sa im prispôsobili. V Nemecku prevládali osobné súboje a často chodili do tela. Česi hrali dobre po tej taktickej stránke, takže každý zápas nám ukázal niečo iné.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.